30 відсотків Миколаївської області засмічені вибухонебезпечними предметами — ОВА

За інформацією: Суспільне.

Піротехнік ДСНС Миколаївщини несе боєприпас . Фото: ДСНС у Миколаївській області

30 відсотків території Миколаївської області станом на грудень 2023 року засмічені вибухонебезпечними предметами. Загалом — це 754 тисячі гектарів землі. Заміновані населені пункти, що перебували під російською окупацією, території, де тривали бойові дії, дороги та акваторія.

Подробиці щодо розмінування кореспондентам Суспільного розповів перший заступник начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Георгій Решетілов.

Георгій Решетілов говорить, статистичні дані щодо замінування досить динамічні, адже постійно оновлюються.

"Це всі населені пункти, які перебували під окупацією, прилеглі території, де велися активні бойові дії, дороги. Більш точно сказати важко, бо в області багато водних об’єктів, різних аспектів територій. Однозначно можна сказати лише про те, що всі населені пункти обстежені й розміновані, окрім тих, що на Кінбурнській косі", — каже перший заступник начальника ОВА.

За підсумками 2023 року майже 112 тисяч гектарів сільськогосподарських земель обстежені — з них майже 15 тисяч гектарів розміновані.

"В області станом на грудень 2023 року обстежили 111 648 га сільськогосподарських земель. Обстежені всі лінії електропередач — це 1 062 кілометри, 566 кілометрів залізничних шляхів, 379 кілометрів автодоріг, 75 кілометрів газопроводів, майже 500 кілометрів зрошувальних каналів, 25 гектарів акваторії, 633 об’єкти критичної інфраструктури, 685 домогосподарств", — каже Решетілов.

Піротехніки ДСНС працюють над розмінуванням Миколаївщини. Фото: ДСНС у Миколаївській області

Загалом в області станом на другу половину грудня вилучено майже 37 841 тисячу вибухонебезпечних предметів, з них — 64 авіабомби.

"Порядок пріоритетів у розмінуванні й обстеженні не змінено. Спочатку це були будівлі органів влади, інфраструктурні об'єкти, електрика в першу чергу, далі житло, шляхи. Потім була можливість перейти до земель сільськогосподарського призначення, щоб забезпечити стабілізацію економічної ситуації в регіоні, в аграрному секторі", — говорить Георгій Решетілов.

Розмінування акваторії. Фото: ДСНС у Миколаївській області

В області працює 130 піротехнічних груп — 590 людей, офіційно обліковано 27 спецтехнік, але залучений транспорт і медичного супроводу. Також залучена одна дистанційна машина з розмінування.

"Перемовини щодо інших дистанційних машин тривають, але поки немає. Місцеві інженери працюють, щоб на базі інженерного танку зробити дистанційну систему управління. Це таке миколаївське ноу-хау, що на завершальній стадії розробки, найближчим часом будуть випробування техніки", — зазначає посадовиць.

Боєприпаси. Фото: ДСНС у Миколаївській області

З листопада 2022 року на Миколаївщині сталось 62 випадки із вибухонебезпечними предметами, внаслідок чого постраждали 67 людей, із них — вісім дітей. Це 52 поранені людини, із них — сім дітей, і 15 загиблих.

Георгій Решетілов ділиться планами на 2024 рік — попереду робота з безпеки акваторії.

"У 2024 році ми будемо намагатися зробити територію області ще безпечнішою для проживання. Але серед викликів у нас багато територій, що підлягають обстеженню, це потребує часу, значних зусиль, витрат. Миколаївщина має велику протяжність берегової лінії й попереду робота з безпеки акваторії. Роботи буде багато і на дуже тривалий час", — додає Решетілов.

Довідковий Миколаїв