34 протези для миколаївців: результати безкоштовного протезування за міською програмою

За інформацією: Суспільне.

Штучні суглоби. Фото: Юрій Шуткін

34 протези колінних та кульшових суглобів встановили у 2023 році миколаївцям за міською програмою безкоштовного протезування, що діяла у 2020-2022-ому та була поновлена влітку 2023-го.

Про це кореспондентам Суспільного розповів головний експерт міста напрямку "Травматологія та ортопедія" Юрій Шуткін.

"Операційне втручання близько до однієї години. Западина кульшового суглоба встановлюється, ніжка стегнова і за розміром голівка ендопротеза. Зашивається первинним натягом і хворий вже з другого дня ходить".

Операція на колінному суглобі. Фото: Юрій Шуткін

Штучні суглоби, що встановлюють за міською програмою, вироблені американською компанією. Головний експерт Миколаєва напрямку "Травматологія та ортопедія" Юрій Шуткін говорить, що вони здатні прослужити 20 років і більше — в залежності від щільності кісткової тканини.

На листопад 2023 року 376 містян перебувають у черзі на безкоштовне протезування колінних і кульшових суглобів.

"Це деформуючі артрози, коксартрози, переломи шийок стегна, різноманітні захворювання, дисплазії та інші захворювання цих суглобів", — розповів Юрій Шуткін.

Штучні суглоби. Фото: Юрій Шуткін

Пацієнтка Зинаїда Омарова розповідає, що операцію їй зробили тиждень тому, перші три дні не підводилась, а потім знову почала ходити.

"Тазостегновий суглоб у мене пошкоджений — від роботи, де я працювала раніше, воно дало мені на ногу. І ось шість чи сім, сім років я мучилася з ногою. Ось це мені виділили безкоштовно, як інвалідові другої групи суглоб", — говорить Зинаїда Омарова.

Знімок колінного суглоба. Фото: Юрій Шуткін

Серед пацієнтів Галина Обєхова. Каже, довго не наважувалась на операцію, побоювалася. Тепер жалкує про це.

"У мене колінні суглоби зовсім розпалися — і однієї ноги, і іншої. Але більше у мене правої ноги, права нога у мене взагалі була сказати "вісімкою" або колесом. Три дні тому мене прооперували, ніжку вирівняли", — каже Галина Обєхова.

"Боліли, артроз-артроз. Я все думала: "Та, на мій вік вистачить". А вийшло, що не вистачило".

Марина Вербицька розповідає, що обидва її кульшові суглоби потребували заміни, один встановили перед початком повномасштабної війни. Тепер, коли програма відновлена, зробили й другу операцію.

"Слабкість трошки, хвилювання ще є, бо я приїхала сюди на милицях ще й з підтримкою – сама не змогла. Юрій Петрович каже: "Буде ходити", — розповіла Марина Вербицька.

Марина Вербицька після операції. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Юрій Шуткін розповів, що в рамках міської програми у 2023 році трьом миколаївським лікарням виділили по два мільйони гривень на закупівлю протезів. Вже встановлені 34 штучні суглоби. Для того, щоб стати до черги, потрібно звернутися до сімейного лікаря, який дасть направлення до травматолога.

Довідковий Миколаїв