КИЇВ. 7 листопада. УНН. Колаборація різних фахівців, які взяли участь у створенні стрічки «Абсолютне зло» про злочини росіян під час війни в Україні, досягне успіху, коли винні сядуть на лаву підсудних. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН висловив відомий український військовий кореспондент, автор документального фільму про злочини російських окупантів Андрій Цаплієнко.
Цитата
«Стрічка буде успішною тоді, коли хтось з людей, кого ми згадуємо і хто має відношення до тих злочинів, які ми показали, сяде на лаву підсудних. Тоді можна цю колаборацію вважати успішною. Цей процес ще не завершений. Цей процес триває. І наш фільм – лише маленька частина цього великого процесу, над яким працює зараз велика кількість людей», — зазначив автор стрічки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Я бачив сльози на їхніх очах, а це означає, що ми до них достукалися: Цаплієнко поділився враженнями від презентації «Абсолютне зло» у Словенії
За його словами, значну роль у створенні фільму відіграли й експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, і Національної поліції, і СБУ — «різні люди, які допомагали нам робити цей фільм, збирати матеріали, формувати сценарій фільму, працювати з тими фактами, які вони нам надали стосовно воєнних злочинів».
«Усе в роботі. Деякі матеріали, які були відзняті експертами – вони теж долучені до фільму. Так само як і матеріали, які відзняті нашою знімальною групою – вони передані експертам, поліції та СБУ», — повідомив Андрій Цаплієнко.
За його словами, відповідно до закону про пресу, будь-яка публікація матеріалів стосовно злочинів, зокрема і воєнних злочинів, є фактом для відкриття кримінального провадження.
«І, у принципі, це правило діє й для міжнародного законодавства. Усі матеріали, які є в фільмі, уже в роботі. З ними працюють як слідчі поліції, так і слідчі СБУ по деяких моментах», — пояснив журналіст, додавши, що, наприклад, розстрілом колони цивільних у Харківській області на Куп’янському напрямку — займаються у СБУ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: російські полонені переглянули фільм «Абсолютне зло» — Омбудсман має надію на зміни в їхній свідомості
Також, за його словами, по матеріалах зі стрічки працюють і міжнародні експерти. Тому Андрій Цаплієнко висловив надію на те, що «ці матеріали побачать і в Міжнародному кримінальному суді, коли будуть тривати, а вони точно будуть тривати, процеси над воєнними злочинцями, яких ми згадуємо в фільмі».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Робота українських судових експертів з фахівцями Міжнародного кримінального суду триває постійно — Олександр Рувін
«Усі ці матеріали — вони вже в роботі», — резюмував автор стрічки про злочини росіян під час війни з Україною.
Нагадаємо
26 жовтня у приміщенні Представництва Європейської комісії в Любляні (Словенія) відбулася презентація та показ фільму «Абсолютне зло». Це — документальний фільм про злочини російських окупантів відомого українського військового кореспондента Андрія Цаплієнка.
За його словами, ідея фільму народилася у співпраці з Офісом Омбудсмена України.
«Ми говорили про те, що хочемо в медійному плані сфокусувати увагу глядача на російських злочинах. А їх, як ви знаєте, чимало. На кінець лютого було зареєстровано 82 тис. кримінальних проваджень щодо злочинів рф. Зараз їх, звісна річ, ще більше. І це все перетворюється на статистику. Тож ми розуміли, що хочемо сфокусувати увагу глядача на конкретних злочинах, конкретних людях», — розповів він.
За словами автора фільму, важливу роль у роботі над кінострічкою відіграв Інститут судових експертиз. Вказаний Інститут має унікальну доказову базу стосовно зброї, яку рф використовує проти України, додав він.
«З Інститутом судових експертиз ми співпрацюємо давно (Київський науково-дослідний інститут судових експертиз — ред.). Маємо досвід роботи в кількох проєктах. Річ у тім, що цей Інститут має унікальну доказову базу стосовно зброї, яку рф використовує проти України. Ідеться про ракети всіх типів. Вони знають, що це за ракети. У них є докази того, де ці ракети виробляються, з яких запчастин складаються. Вони знають походження цих запчастин. Те ж саме стосується безпілотників і іншої зброї», — зазначив він.
Додамо, що фільм вийшов українською, англійською та російською мовами. Переглянути фільм можна за посиланням:
https://m.youtube.com/watch?v=UUp1SM81aPU&%3Bfeature=youtu.be
https://m.youtube.com/watch?v=u2ul3WEze-A&feature=youtu.be
https://m.youtube.com/watch?v=eyrr9gLiBrM&feature=youtu.be
Джерело: УНН