Агроспільнота закликала Президента зберегти профільне міністерство при реформуванні уряду

Українська аграрна спільнота звернулась до Президента України Володимира Зеленського з проханням не допустити ліквідації Міністерства аграрної політики та продовольства в новій структурі уряду.

До цього закликають 36 провідних аграрних асоціацій, передає Укрінформ з посиланням на Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ).

Зазначається, що агроспільнота стурбована планами реформування центральних органів виконавчої влади, а саме – намірами об'єднати Міністерство економіки, Міністерство аграрної політики та продовольства, а також Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів у нове Міністерство ресурсів України.

«Необхідність збереження профільного міністерства зумовлена тим, що аграрний сектор є критично важливою галуззю національної економіки, що генерує 15% ВВП, забезпечує близько 60% валютних надходжень та є життєво важливим для забезпечення економічної стійкості, фінансування армії, продовольчої безпеки», — пояснили експерти.

Крім того, в УКАБ запевняють, що Україні необхідно мати окремий орган державної влади, який відповідатиме за аграрну галузь, розвиток та підтриму сектору в умовах війни. Це, зокрема, важливо задля повернення втрачених провідних позицій на світових ринках та впровадженні європейських санітарних та фітосанітарних заходів.

Подібні міністерства існують в більшості аграрно розвинених країнах, зокрема США, Канада, Туреччина та майже всі члени ЄС, додали у відомстві.

Наразі Мінагрополітики не лише формує, але й реалізує аграрну політику через підвідомчі установи — Держпродспоживслужбу, Держгеокадастр, Держрибагентство тощо. Його роль у координації роботи цих органів є ключовою для ефективного функціонування агросектору, переконані в УКАБ.

Читайте також: Свириденко назвала головні задачі, які визначив Зеленський для оновленого уряду

«Враховуючи вищезазначене, агроспільнота переконана, що ліквідація профільного міністерства призведе до послаблення сектору в цілому, який в умовах воєнного часу продовжує працювати та забезпечувати надходження до бюджету і фінансування армії. Схоже об'єднання міністерств у 2019 році вже довело свою неефективність і завдало шкоди як галузі, так і економіці країни в цілому», — нагадали експерти.

Агрооб’єднання закликають під час реформування уряду зберегти Міністерство аграрної політики та продовольства як надійного та компетентного партнера для захисту інтересів агровиробників.

Читайте також: У Раді зареєстрували проєкт постанови про відставку Шмигаля

Як повідомлялось, Президент Володимир Зеленський під час зустрічі із першою віцепремʼєр-міністеркою Юлією Свириденко запропонував їй очолити Кабінет міністрів.

Також під час наради з нею та міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим він деталізував завдання оновленого уряду на наступні шість місяців.

Фото: landlord.ua

Джерело

Довідковий Миколаїв