«Авіаційна коаліція», Patriot та руйнування міфів про зброю, яка не має аналогів: про що йдеться у фінальному звіті Резнікова

Олексій Резніков

КИЇВ. 5 вересня. УНН. Міністр Олексій Резніков іде у відставку. Очікується, що перед голосуванням у Верховній Раді міністр відзвітує перед народними депутатами про проведену роботу. УНН вдалося отримати фрагмент звіту міністра, який був переданий до ВР.

Деталі

У звіті зокрема вказується, що впродовж січня – першої половини лютого 2022 років Україна отримала понад 2000 тон військової допомоги. Насамперед ПТРК Javelin, NLAW, стрілецьку зброю, десятки тисяч боєприпасів.

Резніков вказує, що «ключовим завданням стало належне забезпечення військ озброєнням, ракетами та боєприпасами як радянських зразків, так і важким озброєнням західних країн».

Саме з цією метою проводилась міжнародна робота зі створення коаліцій з країн-союзниць.

Так, вдалося створити наступні коаліції:

Танкова коаліція. До неї увійшли 11 країн-партнерів (США, Велика Британія, Іспанія, Данія, Канада, Нідерланди, Німеччина, Польща, Португалія, Фінляндія, Франція) з метою постачання Україні танків західного зразка Challenger 2, Leopard 2/1, Abrams M1 та AMX-10RC. У межах цієї коаліції до України на озброєння вже надійшли Leopard 1, 2, Chellenger 2, AMX-10RC. В очікуванні надходження у вересні основного бойового танка США “Abrams”. У Польщі створено Центр технічного обслуговування для Leopard 2.

Консорціум CV90. Це спільна ініціативи України, Чехії та Словаччини щодо співпраці у закупівлі та експлуатації гусеничних бойових машин піхоти CV90 шведського виробництва.

Авіаційна коаліція. Мета цієї коаліції — підготовка українських пілотів та інженерно-авіаційного складу для експлуатації літаків F-16. До зазначеної коаліції долучились Велика Британія, Бельгія, Данія, Нідерланди, Норвегія, Румунія, США, Швеція, Франція та Португалія. Партнерами вже відпрацьовані навчальні плани та розпочато навчання українських пілотів. Вирішено питання щодо надання Україні сучасних винищувачів, включно з F-16 американського виробництва.