Без антибіотиків: лікар розповів, які ліки повинні бути в домашній аптечці

КИЇВ. 27 жовтня. УНН. У домашній аптечці в осінньо-зимовий період мають бути сольові розчини для носа, ібупрофен, парацетамол, проте антибіотики у жодному разі не можна починати самостійно приймати. Про це журналісту УНН повідомив завідувач відділу медико-просвітницької роботи Київського міського центру громадського здоров’я, кандидат медичних наук Отто Стойка.

Цитата

«Осінньо-зимовий період відрізняється тим, що ми багато знаходимося в приміщенні, де сухе повітря, і нам потрібно зволожувати слизову оболонку, тому раджу звернути увагу на сольові розчини для носа. Бажано застосовувати зранку та ввечері, можливо, ще протягом дня мати з собою, щоб зволожувати», — сказав Стойка.

Окрім того, лікар зауважив, що не можна починати самостійно приймати антибіотики, і, у принципі, у домашній аптечці їх не повинно бути.

«Зараз люди починають більше хворіти гострими респіраторними захворюваннями. Але ні в якому разі не можна починати самостійно приймати антибіотики. У принципі, у домашній аптечці їх не повинно бути. Вони мають бути прописані спеціалістом, за рецептом», — зазначив Стойка.