Безпечне опалення: як рятувальники та соцслужби інструктують людей на Миколаївщині

Перевірка ДСНС, 28 грудня 2023. Фото: Олександр Гордієнко/Cуспільне Миколаїв

На території Баштанського району, що на Миколаївщині, більшість населення користується пічним опаленням та електропристроями. Фахівці Державної служби з надзвичайних ситуацій та соціальної служби 28-го грудня проінструктували людей з правил безпеки.

Про це кореспондентам Суспільного розповів головний фахівець управління запобігання надзвичайними ситуаціями Дмитро Міндов.

Окрім балонів, якими заживляють газові плити та печей на дровах, люди використовують електроплити та інші потужні прилади, необережне поводження з якими може призвести до пожежі, говорить Дмитро Міндов.

Надзвичайник інструктує людей. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Місцевим нагадують про їх безпечне використання.

"З початку року на території Баштанського району виникло 663 пожежі. З них 93 у житловому секторі. На пожежах загинули п'ять людей. Однією з причин виникнення даних пожеж є нехтування правилами пожежної безпеки в побуті", — наголошує Дмитро Міндов.

Дмитро Міндов, 28 грудня 2023. Фото: Олександр Гордієнко/Cуспільне Миколаїв

Інспектор та співробітниця соцслужби спочатку обходять підопічних Валерії Лазурчак.

"Вони живуть одні. У них немає рідних. Здебільшого, це бабусі та дідусі, в яких немає ні дітей, ні онуків", — каже жінка.

Електроплитка на кухні місцевих жителів Баштанщини. Фото: Олександр Гордієнко/Cуспільне Миколаїв

Населений пункт негазифікований. Взимку люди, зазвичай, використовують дрова. Пічками гріються та готовлять на них їжу.

"І борщ готую, і каші готую. Усе готую і собакам теж готую. Газу немає, а балони ми заправляємо", — говорить місцева жителька Віра.

Паралельно група інструктує та нагадує про правила безпеки і пересічним селянам Олена. Кілька років тому жінка врятувала сусідів з пожежі.

"Побачила що задимлення, вони кликали на допомогу. Я не думала нічого в той момент. Я просто знала, що вони самі не вийдуть. Побігла і жінку витягнула я. А чоловік слідком за мною витяг її чоловіка з хати", — згадує Олена.

Олена врятувала сусідів на пожежі. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Що відомо про пожежі на Миколаївщині

• У 2023 році на Миколаївщині було майже 3200 пожеж, внаслідок чого загинули 65 людей. 60 з них на пожежах в житловому секторі, розповів Дмитро Міндов.