Бізнес під час війни. Жителька Миколаєва здійснила мрію, відкривши кав’ярню

Власниця кав’ярні Альона Каліберда. Колаж Суспільне Миколаїв

Миколаївська підприємиця Альона Каліберда відкрила кав'ярню під час війни за підтримки проєкту "Раннє відновлення бізнесу в Миколаєві". Жінка отримала грантові 180 тисяч гривень на власну справу і вже приймає відвідувачів у своєму закладі.

Скільки загалом грошей довелося витратити та як під час війни працює новостворений бізнес власниця кав'ярні розповіла кореспондентам Суспільного.

Кав'ярня у теплих тонах, багато рослин, а у повітрі пахне кавою. Аліна Каліберда мріяла про власний заклад, тому, коли дізналася про можливість отримати грант, долучилася до навчання в межах проєкту "Раннє відновлення бізнесу в Миколаєві".

"Під час проєкту у нас було навчання, яке складалося з трьох модулів. Також ми відвідували різні бізнес-сфери. Ми були на заводі, ми були в Черемші, ми були у родини Мовчан на виноробні у Сливиному та у пивоварні", — розповіла Аліна Каліберда.

Заклад на початку ремонту Фото: Альона Каліберда

Дівчина розповідає, ремонт затягнувся, але кінцевим результатом вона задоволена.

"Спочатку ми з чого почали, ми спершу з чого розпочали, тут була повністю стіна, ми її пробили, зробили двері і зробили вхід туди в туалет. Там в туалеті у нас була інша стіна з якої був вхід у службове приміщення, ми його перекрили зробили повноцінний туалет", — говорить власниця кав'ярні.

Власниця кав’ярні Альона Каліберда, 1 лютого 2024 року. фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв

Окрім цього, дівчина купила меблі, техніку та будівельні матеріали. Говорить, кав’ярня — це її хобі, окрім неї має ще одну роботу, яку не планує залишати. Альону у всьому підтримував чоловік. Євген каже, у бізнес вклали і сімейні заощадження.

"Альона до останнього сумнівалася, казала, що ми нічого не виграємо, у нас не вийде, но буде, як сказати, досвід. Ну і плюс ми задумувались про наші фінанси, чи вистачить нам своїх фінансів, щоб докласти до відкриття цієї кав’ярні. Ну а потім вона якось втягнулась. Я їй казав, що все вдасться, все вийде", — розповідає чоловік.

Кав’ярня зсередини, 1 лютого 2024 року. фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв

Кав'ярню відкрили 5 січня. Власниця закладу Альона говорить, меню ще удосконалюють та додають нові позиції. У планах — добудова кухні.

Загалом на відкриття кав’ярні Альона витратила 350 тисяч гривень, з них 140 тисяч — грант від проєкту "Раннє відновлення бізнесу в Миколаєві" з вирахуванням податків. Комунікаційник проєкту Євген Гомонюк говорить, проєкт розпочався ще у вересні, а крім грошей учасники отримали ще й знання у бізнес-сфері.

Відвідувачі,1 лютого 2024 року. фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв

"Наша організація отримала підтримку від агентства США з міжнародного розвитку. Ми отримали 60 заявок від учасників і учасниць, відібрали 21 учасника, вони пройшли місячний курс навчання з створення бізнес-плану, побудови маркетингових стратегій, вибудова співпраці з інвесторами і аналізу конкурентів. Тобто була місячна бізнес-школа така. І за фіналом обрали 4 переможців", — говорить Євген Гомонюк.

Комунікаційник проєкту Євген Гомонюк. фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв

Євген додав, що двоє переможців відкривали бізнес, інші двоє — розширювали чинний. Кожен отримав по 180 тисяч гривень. Це сума без вирахування податку.