«Бог привів нас сюди, щоб ми допомогли»: в Оленівці Миколаївської області волонтери встановлюють модульні будинки

У селі Оленівка Миколаївської області волонтери Міжнародного благодійного фонду "Молодь з місією" встановлюють дев'ять модульних будинків. Вартість однієї споруди — 12,5 тисяч доларів. До початку повномасштабної війни в Оленівці проживали понад 100 людей, станом на вересень 2024 року — 64.

Про відновлення житлового фонду та роботу благодійної місії в Оленівці кореспондентам Суспільного розповіла староста села Оксана Гнедько.

"Жителі задоволені, що ця програма працює на це село, тому що людина може одночасно і проживати біля будинку, і його відремонтовувати. На сьогодні всі будинки вже запущені в роботу, вони монтуються. Чотири бригади працюють в селі", — каже староста.

Староста села Оленівка Миколаївської області Оксана Гнедько. 12 вересня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Зі слів представниці Міжнародної організації "Молодь з місією" Юлії Кенс, люди, які не займаються будівництвом, також можуть приїхати і долучитися до процесу.

"Вони отримують приємний досвід і бачать реальні історії — якби так скажемо, обличчя цієї війни", — говорить Юлія.

Модульний будинок поруч із пошкодженою будівлею. Оленівка Миколаївська область, 12 вересня 2024 року Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Волонтери облаштовують будинок зсередини. Оленівка Миколаївська область, 12 вересня 2024 року Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Волонтери облаштовують будинок. Оленівка Миколаївська область, 12 вересня 2024 року Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Жінка додає, що панелі у будинку обладнані таким чином, аби утримувати прохолоду й тепло, що важливо особливо взимку.

Такі панелі використовують волонтери Міжнародного благодійного фонду «Молодь з місією» під час зведення модульного будинку. Миколаївщина, 12 вересня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

На Миколаївщину зі Сполучених Штатів Америки приїхав волонтер Чед Ваглер. У складі організації працює у регіоні вперше.

"Я думаю, що найголовніше — це надія. Я знаю, що таке війна і як довго вона триває: деякі речі можуть бути забутими, люди можуть підводити тебе, але я вважаю, що важливо продовжувати сподіватися, мати цю надію та розвивати її", — каже Чед.

«У нас є друг, з яким ми працюємо, він був з місією і чув багато хорошого про неї й людей. І просто відчув, що Бог привів нас сюди, щоб ми приїхали й допомогли». Чед Ваглер

Жителька Оленівки Марія живе разом з мамою та сестрою. 14 квітня 2022 року в їхній дім прилетіла російська ракета. Тоді ж родина тимчасово перебувала на Вінниччині, а про руйнування дізналися від односельців.

"Звичайно, ми плакали, переживали, тому що все покинули в хаті й це ж все-таки скільки праці, і не знаєш, куди вертатися", — згадує жінка.

Зруйнований будинок Марії в Оленівці Миколаївської області, 12 вересня 2024 року Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Раніше Марія з чоловіком проживали у будинку площею 36 квадратних метрів. Згодом вони прихистили Марійчину сестру Зою, яка має інвалідність третьої групи, її дочку, а також онука. Нині сестра з донькою і онуком житимуть у модульному будинку. Його площа становить 42 квадрати.

"Артурчик (онук — ред.) чекав, дуже чекав цього будиночка. Ми ще живемо у матері, бо там всі три сім'ї — ми живемо поруч, то там тісно. Вони в кухні літній живуть. Зараз, я думаю, вони дуже задоволені, ну, і ми задоволені", — додає Марія.

Родина, Марія праворуч, ліворуч — Зоя. Оленівка Миколаївська область, 12 вересня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Зоя вже придумала, як облаштує будинок — одна кімната для неї, де буде шафа й дивани, друга кімната для дитини.

Волонтери готують обладнання для встановлення модульного будинку. Оленівка, Миколаївська область, 12 вересня 2024 року Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Один зі зруйнованих будинків в Оленівці Миколаївської області, 12 вересня 2024 року Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Кізочки у селі слідкують за будівництвом. Оленівка Миколаївська область, 12 вересня 2024 року Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Панелі Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Волонтери "Молодь з місією" у червні 2024 року встановили 15 модульних будинків у сусідньому селі — Зелений Гай. Наступного року планують працювати у Квітневому, розповідає представниця Міжнародної організації "Молодь з місією" Юлія Кенс.

Читати ще

Читати ще «Немає нічого, що не є чарівним»: мисткиня з Херсона Яна Голуб’ятникова розповіла миколаївцям про створення костюмів

Читати ще Викрадення та підпал чоловіка на Миколаївщині: суд обрав запобіжний захід двом підозрюваним