Бої з «вагнерівцями» та поранення на фронті: бойовий шлях воїна Миколаївського ТЦК

За інформацією: Суспільне.

Військовослужбовець Микола служить у Миколаївському обласному ТЦК та СПТериторіальний центр комплектування та соціальної підтримки. після поранення, що отримав внаслідок атаки російським дроном. Навесні 2022 року чоловік долучився до Збройних сил України. Боєць стримував агресію РФ на Запорізькому напрямку та на Донеччині у складі 56 бригади.

Своєю історією захисник поділився з кореспондентами Суспільного.

До повномасштабної війни Микола працював курʼєром, офіціантом та збірником меблів. Однак, каже він, найбільше проявив себе у Збройних силах України.

"Прийшов я додому, а мені кажуть: "Ось сусід приходив, тобі повістка надійшла". Прочитав і прийшов того числа. Потім сказали шостого травня прийти й сказали, що піду в 56 бригаду", — пригадує військовий.

Після злагодженняНавчання військовослужбовців узгоджених дій у складі підрозділу; один з важливих елементів бойової підготовки військ (сил). бригади бійці вирушили на перші бойові завдання у Запорізькій і Донецькій областях.

"Там ми зрозуміли, що "найстрашніша" зброя піхотинця — це лопата. Тому що, що не роби, якими танками не проїжджай, поки там наша піхота сидить з автоматами, поки ти її звідти "не виколупав" — не просунешся. А тоді ж дронів було набагато менше", — розповідає він.

Військовослужбовець Микола разом із побратимами з 56 бригади. З особистого архіву Миколи

Військовослужбовець додає, що усвідомив, наскільки важливо правильно окопатись під час бою з "вагнерівцями". Тоді українські військові перебували на непідготовленій позиції на Донеччині.

"У нас і бою, як такого, не було, тому що, коли ти не закопаний, один "приліт" — "трьохсотий". У нас той пікап туди-сюди ганяє і забирає "трьохсотих". Дуже сильна перевага була у вогневих засобах. І там нічого не зробиш", — каже чоловік.

Втім, говорить Микола, пізніше бійці ЗСУ змогли помститися найманцям з ПВКПриватна військова компанія. "Вагнер", коли ті вчергове збиралися на штурм.

"Там була "гола" посадка. Захисту немає в ній, це виявилось проти ворога. Тому що в нас два міномети 120-ки й танк почали працювати. І так почали працювати класно. Міна детонувала від гілля і "накривала" їх", — розповідає воїн.

Військовослужбовець Микола разом із побратимами з 56 бригади З особистого архіву Миколи

Військовослужбовець Микола разом із побратимами з 56 бригади З особистого архіву Миколи

У ніч проти першого березня 2024 року Микола отримав поранення. Згадує, що хотів "відпрацювати" по російськім військовим з РПГРучний протитанковий гранатомет..

"Я хотів туди намішати бензину з маслом, закрутити й спробувати підпалити їх. Тому що там було багато "сушняка" після зими. І нам кажуть: "Не лякайтесь, буде пролітати наш дрон". Я іду, чую, як жужить дрон, не лякаюсь. І тут я чую запал над головою, починаю тікати в сторону і вибухає. Скинули на мене "лимонку" (гранату — ред.)", — розповідає захисник.

Дрон виявився російським. Микола каже, через рацію повідомив побратимів про поранення. Ті прийшли на допомогу, але потрапили під ще один обстріл військами РФ.

"Ми падаємо, пацани в броніках, а я — без. Починаю швидше, ніж вони тікати, ще й кричу: "Давай швидше". Так і відповзли. Пацани казали: "Треба було тебе розвернути і — йди штурмуй", — каже чоловік.

Військовослужбовець 56 бригади Микола під час служби З особистого архіву Миколи

Поранення, яке Микола отримав внаслідок атаки російським дроном З особистого архіву Миколи

Через поранення ноги Миколу перевели до Миколаївського обласного ТЦК та СП. Зі слів бійця, весь час його мотивувало воювати не лише бажання захистити рідних і близьких, але й відчуття несправедливості.

"Я просто злий був на ворога. От я сиджу в окопі і я хочу піти додому живим і здоровим. Чому я маю цим займатися? Тому що їм, походу, по приколу. Я тут у себе в країні займаюсь цим, тому що це потрібно. А яка в них мотивація — мені незрозуміло. Якщо вони просто розвернуться і підуть, я теж піду. Для мене війна закінчиться".

Микола каже, аби війна швидше закінчилась перемогою України — треба робити все можливе від себе.

Читати ще

Читати ще «Машинка — «вогонь»: як на Миколаївщині тестували багі для військових

Довідковий Миколаїв