«Бюджет виживання»: Миколаївська міська рада прийняла бюджет на 2024 рік

Фото: Суспільне Миколаїв

Депутати міської ради 23 грудня затвердили бюджет Миколаївської територіальної громади на 2024 рік. Через вилучення ПДФОПодаток на доходи фізичних осіб довелося скоротити витрати.

Про це йдеться на сайті Миколаївської міської ради.

Під час засідання сесії міськради директорка департаменту фінансів Віра Святелик зазначила, що бюджет-2024 "буде, фактично, бюджетом виживання". Це пов'язано з вилученням ПДФО військових, рятувальників та правоохоронців.

Місто втратило близько 2,7 млрд доходів.

"Тому довелось максимально скоротити витрати. Наступного року фінансуватимуться лише захищені статті, зокрема, зарплати працівників бюджетної сфери. Також кошти виділяються на підтримання у належному стані чинної інфраструктури Миколаєва", — йдеться у повідомленні.

Загалом за прогнозом доходи бюджету Миколаєва на 2024 рік складатимуть близько 4 млрд 900 млн грн, з яких 419 млн грн, які виділила держава на ліквідацію наслідків агресії Росії.

"Витрат на проєкти розвитку в кошторисі на наступний рік, фактично, немає".

З 4 млрд 900 млн грн майже 4 млрд 650 млн грн — доходи загального фонду та понад 243 млн грн — доходи спеціального фонду.