«Буде школа — буде село»: учні зруйнованої школи на Миколаївщині вчаться онлайн

У Зеленогайській школі, що на Миколаївщині, з вересня 2024 року 128 учнів вчаться в онлайн-режимі. Заклад був зруйнований внаслідок російських обстрілів у березні 2022 року.

Про освітній процес і стан школи кореспондентам Суспільного розповіла директорка закладу Тетяна Яковлєва.

Налагодити навчання у школі вдалося завдяки благодійним організаціям. Дітей забезпечили необхідним приладдям для уроків.

"Поступово нам почали привозити і надавати в користування дітям гаджети. Це були і планшети і ноутбуки, і хромбуки. У нас діти забезпечені майже на 100 відсотків. Всі, хто тут на місці", — розповіла директорка школи Тетяна Яковлєва.

Тетяна Яковлєва. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Семикласниця Дарʼя навчається онлайн. Говорить, її найулюбленіші предмети – математика та українська мова, сумує за часом, коли могла сидіти за партою з однокласниками.

"Краще було навчатися в школі. Там можна було погуляти, поспілкуватися. А з телефонів і гаджетів — незручно було трохи", — говорить дівчинка.

"Зараз буває, що інтернет зникає, світло зникає, в ZOOM не можеш зайти".

Семикласниця Дарʼя. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

В сусідній кімнаті вчить уроки її молодший брат третьокласник Євген. Їхня матір Ніна розповідає, зараз живуть в модульному будинку, який надали волонтери.

Ніна допомагає сину вчити уроки. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

13 березня 2022 року внаслідок авіабомбардування російськими військами, їхній будинок було зруйновано. Тоді ж росіяни поцілили і в школу в Зеленому Гаю.

"Важко і вчителям, і дітям нашим важко".

Мати двох школярів Ніна. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

"Псується зір і спина скривлюється в наших діток. Мені теж важко, так як зранку треба все приготувати їм для уроків. Знаєте, діти краще пограються ніж підуть на уроки. Тому теж треба за цим стежити", — каже Ніна.

Модульний будинок, в якому нині мешкає родина. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Читати ще

Читати ще «Якщо не буде світла — будемо з водою». На Миколаївщині відбудовують село Зелений Гай

У селі 128 дітей навчаються в режимі онлайн. Зруйновану школу демонтували, цьогоріч планують тут встановити модульний освітній центр, каже керівниця школи.

"Цей тимчасовий освітній центр буде розрахований на певну кількість дітей. Десь на 50 відсотків одномоментно. І таким чином з дітками там будуть проводити різні заняття, можливо, консультації. Можливо, ми підемо на змішане навчання".

Місце, де була школа. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Староста Зеленого Гаю Оксана Гнедько каже, крім цього також в планах відбудова школи.

"Наш голова Пилипенко Олег Валерійович підписав меморандум з Литвою про будівництво нашої школи. Для людей це велика радість. Тому що у нас такий девіз: "Буде школа – буде село", — розповіла Оксана Гнедько.

"Цей проєкт не довгостроковий, до кінця 2025 року планується завершення будівництва".

На відбудову заплановано 2 мільйони 700 тисяч євро, каже Гнедько. Половина з яких — гроші з державного бюджету Литви, інша частина — внесок цільового партнера.

Залишки школи у Зеленому Гаю. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Нині на Миколаївщині внаслідок збройної російської агресії зруйновано 19 шкіл, ще 122 пошкоджено, повідомила кореспондентам Суспільного директорка Департаменту освіти і науки Миколаївської ОВА Алла Веліховська.

Читати ще

Читати ще «Очікували два довгих роки»: у Миколаєві 26 шкіл повернулися до очного навчання

Читати ще Безплатний і пільговий проїзд: як учні і студенти Миколаєва можуть їздити у міському транспорті протягом навчання