«Буду продовжувати битися за його пам’ять». У Миколаєві попрощалися з іноземним добровольцем із 59-ї бригади Патріком

За інформацією: Суспільне.

У Миколаєві попрощалися з військовослужбовцем 59-ї бригади ЗСУ Патріком — німцем колумбійського походження. Чоловік загинув у боях за Авдіївку на Донеччині 8 грудня 2023 року. Майже 17 місяців вважався зниклим безвісти, адже евакуювати його та ще двох загиблих іноземців-побратимів не вдалося. Після репатріації, процедури ДНК та оформлення документів чоловіка поховали.

Кореспонденти Суспільного побували на похованні та поспілкувалися з близькими Патріка.

Автоколона їде проспектами міста, зустрічний транспорт зупиняється, перехожі стають на коліно. Миколаїв віддає шану військовослужбовцю "на щиті".

Попрощатися із загиблим військовослужбовцем 59-ї окремої штурмової бригади, німцем колумбійського походження Патріком, приїхали його побратими, волонтери та небайдужі миколаївці.

Прощання з іноземним добровольцем із 59-ї бригади Патріком. Суспільне Миколаїв/Юлія Філімон

Військовослужбовець ЗСУ аргентинець Ріттер каже, разом із Патріком служили пʼять місяців та за цей час встигли стати родиною.

"Я не почуваюся сумним через те, що з ним сталося, але буду продовжувати битися за нього, за його пам’ять. Я не був із ним, коли він загинув. Я не знаю, що відчував у той момент, але до цього знав, що ми всі — брати", — каже побратим Патріка.

Побратим прощається з Патріком. Суспільне Миколаїв/Валентина Гурова

Патрік загинув поблизу Авдіївки, на Донеччині, розповідає посестра бійця Катерина.

"Це був штурм, у якому було все: артилерія, міномети, дрони зі скидами. Він загинув майже одразу — поранення були такими, що організм просто не витримав, він стік кров’ю".

Могила військовослужбовця 59-ї бригади ЗСУ Патріка. Суспільне Миколаїв/Юлія Філімон

Населений пункт, у якому загинув Патрік та двоє його побратимів, окупували російські війська. Евакуювати бійців одразу не вдалося, розповідає Катерина. Майже 17 місяців чоловік вважався зниклим безвісти. Тіла повернули під час одного з обмінів.

"15 місяців ми чекали Ітана. Коли його знайшли, сказали шукати в тих самих вагонах із тілами тіло Патріка — він має бути десь поруч, їх витягали з одного місця. І справді знайшли: два місяці потому зробили ДНК-тест, ще два місяці зайняла підготовка до поховання, бо виникало дуже багато паперових питань", — говорить посестра Патріка.

Церимонія прощання з іноземним добровольцем із 59-ї бригади Патріком. Суспільне Миколаїв/Валентина Гурова

Патрік перший іноземний доброволець, якого поховали у Миколаєві, говорить Катерина. Таким було бажання самого бійця, у випадку загибелі бути похованим в Україні.

Довідковий Миколаїв