За інформацією: Суспільне.
Військовий із псевдо «Фріц». Фото: 79-та окрема десантно-штурмова бригада
Бойовий досвід Богдана розпочався з ООСОперація Об'єднаних сил, та значно відрізняється від повномасштабної війни, розповідає чоловік. За словами "Фріца", постійно вдосконалюються засоби ураження не лише з української, але і з російської сторони.
Противник застосовує більшу кількість засобів ураження, він діє на більшому фронті. Застосовує авіацію, артилерію в повному її спектрі, використовуючи всю номенклатуру радянських та російських боєприпасів. Відрізняються масштаби застосування саме піхотних підрозділів і з нашого боку і з боку противника.
"Зараз ми спостерігаємо, зокрема в смузі нашої бригади, коли противник втрачає десятками одиниці броньованої техніки. У часи АТОАнтитерористична операція/ООС такого не було. І відповідно їхні підрозділи — це кадрові російські підрозділи, а не так звані ополчення "ДНР", — говорить військовослужбовець 79-ї десантно-штурмової бригади Богдан.
Богдан із псевдо «Фріц». Фото: 79-та окрема десантно-штурмова бригада
Влітку 2022 року "Фріц" отримав поранення. Російські піхотинці намагались штурмувати позицію поблизу Лисичанська, де перебував підрозділ бійця. Але, говорить Богдан, російські війська зазнали втрат та відступили. Натомість “накрили” з міномета 120-го калібру.
"Вибіг з окопу перевірити, що там мої хлопці. У цей момент міна попадає по діагоналі десь в 10 метрах. Отримав поранення всієї правої сторони, побиті ребра, лопатка зламана, пробиті легені, ноги посічені, руки. Відповідно до цього часу (2023 рік — ред.) дається в знаки: зокрема, осколок в печінці та в хребті, досі там залишився", — розказує військовослужбовець.
Руки військовослужбовця. Фото: Юлія Філімон/Суспільне Миколаїв
Військовослужбовець Микола із псевдо "Святий" також служить у 79-й десантно-штурмовій бригаді. Говорить, що під час чергування їх обстріляла російська БМП-30Бойова машина піхоти. Після отриманого поранення на Донеччині та шести місяців реабілітації повернувся на службу.
"Я стояв під стіною, а "Дід" біля мене стояв у дверному отворі. Не було сенсу, вона (БМП – ред.) бронебійно-запальними стріляла, не було сенсу ховатись. Його одразу "задвохсотило". Мені пощастило, що мені в автомат попало. Автомат розірвало і руку розкрило", — розповідає Микола.
"Святий" підписав контракт у 19 років. Говорить, до ТЦКТериторіальний центр комплектування та соціальної підтримки їздив в різні міста, а прийняли з четвертого разу. Мріяв служити саме в десантно-штурмових військах.
"Мене не хотіли брати, тому що пішов батько та чоловік сестри. Мене не хотіли брати на контракт, я не проходив строкову службу, у цьому причина. Я пішов аж з Вінниці. Я дуже пишаюсь своїм підрозділом. Зі мною були мої побратими, я в них був впевнений. Був упевнений, що вони мене прикриють і витягнуть за будь-яких обставин", — говорить військовослужбовець із псевдо "Святий".
Військовослужбовець із псевдо «Святий». Фото: Юлія Філімон/Суспільне Миколаїв
Попри обмежену придатність до військової служби, Микола надалі планує залишатись в армії. Розповідає, якби повернути час назад, то обрав би той самий шлях.
"Тому, що армія робить із мужиків справжніх чоловіків", — каже Микола.
Від початку повномасштабної війни підрозділи 79-ї десантно-штурмової бригади виконували бойові завдання на різних напрямках на сході України. Станом на 21 листопада 2023 року перебувають у районі Красногорівки та Марʼїнки на Донеччині.
"На напрямках, де противник застосовує просто нереальну кількість особового складу, так звані "мʼясні штурми", пробує засипати наші позиції артилерією, десантники стійко тримають. Окрім того, щодо наступальних дій — куди не подивишся на кожному з напрямків, де тривають штурмові дії, всюди є підрозділи десантно-штурмових військ", — говорить військовослужбовець із псевдо "Фріц".