«Це єдиний такий заклад в області»: У Миколаєві відремонтували відділення центру психічного здоров’я

Елізабет Ваямба. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Нові вікна та двері в палатах, меблі, санвузли та внутрішнє оздоблення. У Миколаївському обласному центрі психічного здоров'я відкрили відремонтовані відділення. Донорами виступили уряди Норвегії та Японії.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла медична директорка закладу Людмила Шеремет.

Підрядник — Міжнародна організація з міграції. Вартість робіт, меблів та устаткування склала 200 тисяч доларів. На відремонтованому поверсі два відділення: у чоловічому 60 місць, в жіночому — 40. Ремонт тривав чотири місяці.

"Насамперед, це була заміна вікон, заміна лінолеуму. Поставили двері за новими стандартами в психіатрії. Раніше їх не було. Також косметичний ремонт стін. Заміна сантехнічного обладнання також заміна ліжок. Були придбані функціональні ліжка, ковдри подушки, білизна, гігієнічні набори та інше", — розповіла директорка центру психічного здоров'я Людмила Шеремет.

Функціональні ліжка, 18 грудня 2023 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Тут замінили 81 вікно, 20 міжкімнатних дверей, світильники та проводку, встановили бойлери тощо.

"Це насамперед гострі два відділення. Це пацієнти, які перебувають в загострених станах галюцинаторні стани, маячні симптоми. Тому вони коли надходять то знаходяться в цьому відділенні", — сказала Людмила Шеремет.

Санвузол, 18 грудня 2023 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

В обласному управлінні охорони здоров’я, пріоритетність ремонтів медичних закладів пояснюють так:

"Це єдиний заклад в Миколаївській області, який надає послуги в цьому напрямку. За час після повномасштабного вторгнення. Ми відмічаємо збільшення кількості звернень до цього закладу майже вдвічі", — пояснив начальник обласного управління охорони здоров'я Максим Безносенко.

Палата, 18 грудня 2023 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Загальна площа відремонтованих стін та стель близько 4 тисяч квадратних метрів. 1200 квадратів заміненої підлоги, розповіла керівниця відділу здоров'я Міжнародної організації з міграції Елізабет Ваямба.

"Загальна сума зараз становить 200 тисяч доларів. Сюди входить безпосередньо як сам ремонт, так і обладнання, яке було надано цьому центру", — сказала Елізабет.

Керівниця відділу здоров’я Міжнародної організації з міграції Елізабет Ваямба. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв