«Це наша давня традиція». Як у Миколаєві відроджують традицію українських мотанок

Тетяна, 22 січня 2024 року. Фото: Богдана Будулуца/ Суспільне Миколаїв

Сьогодні відвідувачки створювали Берегиню дому. Лялька є оберегом і символізує мудрість та добробут у родині, розповіла майстриня Олександра Тютюникова.

"Це наша давня традиція, і ми її відроджуємо та зберігаємо, адже мотанка — це оберіг роду, це те, що спрадавна мама робила, клала своїй дитині у колиску і вже потім, коли дитина виростала, вона цю мотанку брала і передавала вже своїй доньці", — говорить Олександра.

Ідеї майстер-класу зі створення ляльки-мотанки сприяли запити від відвідувачів, розповідає Тетяна.

"Ми за запитом створили саме цей майстер-клас, були відгуки й в Telegram-каналі нашому і вручну в скриньку відгуків надійшло пару таких запитів", — розповідає вона.

Тетяна та Олександра, 22 січня 2024 року. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Створення такої ляльки — це також спосіб вивчення українських традицій та власної історії, каже Олександра.

"Це Берегиня роду. Це такий мостик між нашою історією, тобто історії навіть свого роду, своєї сім‘ї та для майбутніх поколінь. Найбільше мене зацікавило саме те, що Україну знають саме так, вона насичена традиціями, але це вишиванка, це якісь символи, а ось мотанка — її менш знають і тому, мені здається, що ось це і потрібно відроджувати", — пояснює Олександра Тютюникова.

Майстер-клас, 22 січня 2024 року. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Вікторія — проживає у Миколаєві тимчасово, приїхала з Херсона. Каже, що таку ляльку робить вперше та мріє про перемогу.

"Коли я почула про майстер-клас з виготовлення мотанки, то я вирішила прийти, тому що ніколи це не робила. Звичайно, я мрію про перемогу нашу, мир і сподіваюся, що такі якісь символи спокійного, тихого життя нам допоможуть", — говорить відвідувачка.

Майстер-клас, 22 січня 2024 року. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Захід відвідали сім жінок та дівчат за попередньою реєстрацією. Тетяна розповідає, такі заходи організовують кілька разів на тиждень. Ляльки-мотанки як оберіг майстрині забирають із собою.