За інформацією: Суспільне.
У Вознесенську, що на Миколаївщині, на базі однієї зі шкіл 11 лютого відкрили освітній хаб. У просторі організовують майстер-класи, тренінги, навчальну підготовку школярів, а також колективну та індивідуальну роботу з психологом.
Про це кореспондентам Суспільного розповів Вознесенський міський голова Євгеній Величко.
За його словами, проєкт реалізували за підтримки італійського фонду "Helpcode". Це не перша спільна ініціатива із цією організацією.
"На цей час ми працюємо по чотирьох різних навчальних закладах. Сьогодні був підписаний меморандум про ще три навчальні заклади, які ми будемо пропрацьовувати. Коли ми кажемо про наших дітей — це вклад у наше майбутнє", — розповів посадовець.
Вознесенський міський голова Євген Величко. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко
Освітній хаб складається з трьох приміщень. В одному з них розташовані індивідуальні парти, ноутбуки та проєктор. Зокрема, дев'ятикласники та десятикласники готуються до іспитів з алгебри та геометрії.
Освітній хаб у Вознесенську. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко
Викладачка математики Світлана Фарафанова каже, учні більш самостійно виконують завдання.
"Вони склали тест, запропонований програмою. Визначили свій рівень знань. І вже за сформованими темами вони бачать, що їм треба надолужити, там висвітлюється. Є презентації, є матеріал, за яким вони працюють", — пояснює вчителька.
Викладачка математики Світлана Фарафанова під час заняття з учнями. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко
Такі тести є з усіх дисциплін, які будуть на Національному мультипредметному тесті, говорить Світлана. Одна з учениць Анастасія, яка планує вступати до медичного вишу, вважає цей метод підготовки дуже зручним, оскільки він дозволяє заздалегідь ознайомитися з типами завдань, які можуть бути на іспитах.
"Мені через понад рік здавати НМТ. Зараз ми проходимо пробний іспит. І саме тут часто трапляються питання, які є в НМТ. Я вважаю це дуже зручним способом підготовки".
Два інші приміщення освітнього хабу призначені для роботи з психологом. Одне для роботи з групами дітей або батьків, а у другій кімнаті — інші активності, говорить психологиня Анна Доні.
"Інколи я приводжу сюди діток, де, можливо, не потрібні мені вправи, де ми будемо малювати чи писати, де потрібні парти. Порухатись нам потрібно, поговорити. Тобто цей простір і для групових занять, але трішки інший, ніж тренінг. І для індивідуальних занять", — говорить жінка.
Психологиня Анна Доні. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко
Вознесенський міський голова Євгеній Величко розповів, співпраця з "Helpcode" діє не на умовах співфінансування. Організаційні та технічні питання взяли на себе представники Асоціації інноваційної та цифрової освіти. Громада лише визначає гуманітарні об’єкти, що потребують ремонту або модернізації, рештою опікуються благодійники.
Учні під час заняття у освітньому хабі. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко
Кімната у освітньому просторі. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко
Кімната у освітньому просторі. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко
Проєктний менеджер "Helpcode" Маттео Райнері зазначив, організація планує і надалі підтримувати освітні заклади, співпрацювати з іншими школами та реалізовувати соціальні проєкти, зокрема щодо облаштування укриттів.
Читати ще
Читати ще У Миколаєві планують збільшити кількість станцій з очищеною питною водою