Час чудес. Добірка різдвяних книг від миколаївських бібліотекарів

Дитина гортає книгу. Ілюстративне фото: Pexels

Різдвяно-новорічні свята — час для спілкування з рідними, подарунків, затишку та читання улюблених книжок. Фахівці Миколаївської центральної міської бібліотеки імені Марка Кропивницького поділилися із Суспільним добіркою книжок, що наповнені святковим настроєм, цікавим сюжетом, теплом та надією на краще.

Террі Пратчетт "Батько Вепр"

Книга «Батько Вепр». Фото: Центральна міська бібліотека імені Марка Кропивницького

Террі Праттчет — письменник у жанрі фентезі, автор сатиричного циклу "Дискосвіт", що об'єднує понад 40 книжок загальним накладом 50 млн примірників. Одна із книжок циклу – сатиричне фентезі "Батько Вепр". Стиль автора — це захоплива суміш пригод, філософських міркувань і пародійного гумору.

Усі дітлахи з нетерпінням чекають на особливу ніч року – Вепроніч. Саме тоді у будиночки, де живуть чемні діточки, через димар спускається веселий товстун Батько Вепр і залишає подарунки у панчохах. Але в цей рік щось трапилось із добродушним улюбленцем усіх дітей, а того, хто прийшов замість нього, ніхто не хотів би побачити…

Джоан Ролінг "Фантастичні звірі"

Обкладинка книги. Фото: Центральна міська бібліотека імені Марка Кропивницького

Письменниця Джоан Ролінґ не потребує представлення. Мільйонні тиражі її поттеріани говорять самі за себе. "Фантастичні звірі" — історія про те, як дослідник Ньют Скамандер одного зовсім не прекрасного дня втрачає свою валізу, наповнену рідкісними магічними істотами. Істоти розбігаються хто куди, Нью-Йорк, де це відбулося, стає небезпечним місцем.

Прочитайте книгу, а потім ще й подивіться фільм, адже книгу екранізовано, вона стала сценарним дебютом письменниці.

Наталія Довгопол "Мандрівний цирк сріблястої пані"

Обкладинка книги. Фото: Центральна міська бібліотека імені Марка Кропивницького

Полюбляєте казкові історії, з елементами пригодницького роману, крапелькою фентезі і дрібкою романтики? Прочитайте підліткове фентезі "Мандрівний цирк сріблястої пані" Наталії Довгопол.

Разом із мандрівним цирком читачі отримують можливість подорожувати українськими землями на початку 20 століття. Не обійшлося у книзі й без магічних істот українського фольклору: вовк, причинна, домовики. У центрі уваги роману дівчинка, на ім'я Причинна, яка приручила велетенського вовка. Книга є фіналістом книжкової премії "Еспресо. Вибір читачів" за 2021 рік.

Дженні Колґан "Різдво в Капкейк-кафе"

Обкладинка книги. Фото: Центральна міська бібліотека імені Марка Кропивницького

Що робити, коли наближається Різдво, твій коханий раптово їде у відрядження, а колежанки не надто радіють прийдешнім святам? Іссі Рендал, засновниця пекарні "Капкейк-кафе", знаходить власні відповіді на це питання. Енергійна оптимістка серед інших шляхів розв'язання проблем покладається на своє вміння створювати кулінарні шедеври, яке завжди допомагало їй здолати неприємності.

У книзі вміло відтворена атмосфера передсвяткових очікувань і самого свята, уся історія просочена теплими обіймами і запахами випічки, атмосферою різдвяного настрою.

Книга входить до дилогії "Капкейк-кафе".

Мік Вікінг "Хюґе: як добре жити по данськи"

Обкладинка книги. Фото: Центральна міська бібліотека імені Марка Кропивницького

Згідно з Європейським соціальним анкетуванням, данці є найщасливішими в Європі людьми. У чому секрет данського щастя? Над цими питаннями розмірковує Мік Вікінг — експерт по щастю, засновник і керівник першого в світі Дослідного інституту щастя, у світовому бестселері "Маленька книга Хюґе. Як жити добре по-данськи".

Хюґе є важливою складовою данського щастя. Проте, як створити хюґе? Як воно пов’язане зі щастям? І що це взагалі таке — хюґе? Ось лише кілька запитань, на які шукає відповіді ця книжка. Автор ділиться порадами, ідеями, рецептами, які допомагають нам стати щасливими: як зробити оселю хюґною і як досягти хюґе поза домівкою, чому і коли потрібно запалювати свічки тощо.

Отже, запалюйте свічки, заварюйте каву, розміщуйтесь в улюбленому кріслі і, насолоджуючись спогляданням данського щастя, дозвольте й собі трішки хюґе!