За інформацією: Суспільне.
Через заморозки та снігопад у квітні понад 30 відсотків плодової продукції на Миколаївщині може загинути. Найбільше постраждали черешні, абрикоси та груші. Щороку у регіоні збирають приблизно 17 тисяч тонн продукції.
Про це Суспільному розповіла директорка департаменту агропромислового розвитку Миколаївської ОВА Олена Піскун.
За її словами, наразі говорити про остаточні втрати рано — на початку травня також очікують приморозки, які можуть погіршити ситуацію.
"Попередньо ми розраховуємо на те, що близько 30 відсотків продукції буде втрачено", — каже Олена Піскун.
Директорка департаменту агропромислового розвитку Миколаївської ОВА Олена Піскун. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар
Агроном садівничого господарства Костянтин Лукін пояснив, що температурні коливання на початку квітня були не просто заморозками, а відчувалися, як повернення до зимових умов.
"Якщо у нас вся ніч і аж до обіду температури -7…-8°C, місцями пікові й дуже довго, і цілий тиждень. Черешня — в нуль, абрикос — в нуль".
Лукін розповів, що найбільше постраждали черешня, абрикос і груша. Вони не дали зав’язіНижня здута частина маточки в квітці, в якій після запилення насінних зачатків утворюється плід. або повністю її втратили.
Агроном садівничого господарства Костянтин Лукін. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар
Директор садівничого господарства Сергій Кравцов розповів, що краще впорались з низькими температурами пізні сорти вишні та слива.
"Яблуні більш-менш байдуже, нормально пройшла ці заморозки. Ну, алича: на її врожай ми розраховували дуже серйозний — практично не буде тут що і збирати", — каже Кравцов.
Директор садівничого господарства Сергій Кравцов. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар
У господарстві, яке очолює Сергій Кравцов, плодові дерева займають третину з тисячі гектарів землі. Щороку тут отримують до п’яти тисяч тонн продукції.
Алича Суспільне Миколаїв/Федір Бондар
Алича Суспільне Миколаїв/Федір Бондар
Груша Суспільне Миколаїв/Федір Бондар
Яблуні Суспільне Миколаїв/Федір Бондар
Яблуні Суспільне Миколаїв/Федір Бондар
Сонечко на груші Суспільне Миколаїв/Федір Бондар
Кравцов каже, що подібна ситуація траплялася у 1999 році. Тоді після весняних приморозків зібрали лише 28 тонн плодів з понад 700 гектарів саду.