Шлях України до членства в Північноатлантичному альянсі, вочевидь, продовжить бути складним, однак не таким вже й неможливим.
Про це розповів у коментарі Укрінформу в вівторок президент Американської ради з питань зовнішньої політики (AFPC) Герман Пірчнер.
«Я вважаю, що членство в НАТО є складним, але не є неможливим. І тут багато що залежатиме від того, хто стане президентом США, а також яка команда буде обрана»,- зауважив експерт у кулуарах конференції в Вашингтоні «Прагнення України до зрілої національної державності».
Таким чином він відповів на прохання прокоментувати можливість реалізації одного з пунктів Плану перемоги України, зокрема, щодо запрошення її до членства в НАТО.
Пірчнер уточнив, що Камала Гарріс і Дональд Трамп вже мають команди з «досить різними поглядами» щодо євроатлантичних перспектив України. За його словами, «деякі з них (команди Гарріс і Трампа – ред.) більш прихильні до НАТО, ніж інші».
Тож, продовжив Пірчнер, після 5 листопада, коли відбудуться основні голосування на виборах президента США, ситуація стане більш зрозумілою.
Читайте також: Запрошення України до НАТО могло б покласти край імперським амбіціям Росії — Кубілюс
Експерт також погодився, що чинна адміністрація Джо Байдена, яка залишатиметься в Білому домі після виборів до 20 січня наступного року може здійснити різні кроки в контексті підтримки України. Однак, за його словами, щодо питання НАТО для України зміни можливі, скоріше за все, за наступної адміністрації.
Як повідомляв Укрінформ, в Офісі Президента України закликають міжнародних партнерів якнайшвидше запросити Україну до Північноатлантичного альянсу. Це, як підкреслюють у Києві, посилить безпеку Європи.