Чому та коли у СЕО спеціалістів починається вигорання?

Робота з просування бізнесу в Інтернеті може здаватися дуже вдалим вибором, адже можна отримувати гарний заробіток, постійно розвиватися та мати справу з цікавими проєктами. Дійсно, переваг у професії СЕО дуже багато, серед них також можливість виконувати завдання дистанційно і подорожувати, стабільна потреба у талановитих спеціалістах та наявність багатьох інструментів, що спрощують рутинні процеси. Але попри все є люди, які йдуть з цієї сфери через вигорання.

Основні причини професійного вигорання у сеошників

Проблема burnout наразі стоїть досить гостро, і великі роботодавці це розуміють, наприклад, агенція WEDEX, систематично проводить опитування співробітників щодо їх задоволеності робочим процесом. Мінусів у професії пошукового оптимізатора не так вже й мало, просто вони здебільшого суб’єктивні. Наприклад, для когось перебування у середовищі з жорсткою конкуренцією не є проблемою, а інших це виснажує. Або одним нормально працювати без вихідних, а у когось через такий режим поступово з’являються проблеми зі здоров’ям. Втім, вигорання може трапитися навіть у тих, у кого, здається, все добре.

Спровокувати такий стан, який супроводжується безсонням, коливаннями настрою, дерматологічними проблемами, млявістю та іншими симптомами, можуть:

  • надзвичайно велика кількість зустрічей та загалом навантаження на роботі;
  • відсутність вільного часу на хобі та проведення часу з родиною і друзями;
  • недостатньо гарні умови праці;
  • конфлікти та інші корпоративні проблеми;
  • низька оплата чи некоректне нарахування зарплати відповідно до об’єму та складності виконуваних завдань;
  • фізична втома;
  • зовнішні фактори – каталізаторами можуть бути війна, втрата чи тяжка хвороба близьких людей.

До професійного вигорання більше схильні альтруїсти та перфекціоністи, а також ті, у кого відсутні будь-які хобі, а життя проходить за усталеною схемою: дім-робота-дім.

Чи варто відразу йти з професії?

На початковому етапі burnout можна зупинити, якщо проаналізувати з психотерапевтом причини та зробити кроки, які дозволять знову бути задоволеними своїм життям. Серед варіантів – тривала відпустка, зміна формату та місця роботи, оптимізація часу, пошук хобі та отримання яскравих емоцій від екстремальних розваг. Шлях до внутрішньої гармонії у всіх різний, і якщо прибрати тригери й не доводити ситуацію до нервового виснаження, тоді шанс відновитися існує.

Інша справа, якщо сама згадка про роботу в СЕО викликає нервове сіпання і навіть сльози, або людина вже знайшла іншу справу життя та «горить» нею. В таких випадках не варто триматися за минулі здобутки, краще почати новий етап.

Довідковий Миколаїв