Чому видалення зуба мудрості має бути своєчасним

Причин видалення зуба мудрості, на жаль, досить багато. Тільки ваш стоматолог може сказати, що час для операції настав. І якщо видалення відбудеться, важливо здійснити його вчасно: до появи ускладнень. Наша стаття розповість, чому.

Видаляти чи лікувати? Ось у чому питання. У випадку «вісімок» фахівці частіше схиляються до видалення, і мають для цього безліч аргументів. Про те, чому видалення зуба мудрості має відбутися вчасно, які є причини для видалення і чи потрібно щось робити після – розповість наша стаття.

Причини видалення зуба мудрості

Якщо вам уже не раз доводилося лікувати зуб мудрості, він почав руйнуватися чи взагалі не прорізався, але вже давно приносить дискомфорт, що межує з муками – чи варто мучитися далі? Звичайно, при невеликій каріозній порожнині або зубному нальоті ваш стоматолог, швидше за все, запропонує просте лікування або чистку. Однак із «вісімками» все не так просто в силу їхнього розташування, тож встановлення пломби та подальша гігієна можуть бути утруднені.

Найчастіше трапляються серйозніші випадки:

  • глибокий карієс;
  • кіста або флюс біля зуба мудрості;
  • руйнування «вісімки»;
  • викривлення кореневої системи, через що зуб впливає на сусідні одиниці та кістку щелепи;
  • відсутність протилежного зуба в щелепі, через що псується прикус і збільшується навантаження на скронево-нижньощелепний суглоб;
  • дистопований зуб – тобто зуб, неправильно розташований у щелепі;
  • ретинований зуб – зуб, який не прорізався або частково прорізався.

Все це є причиною видалення зуба мудрості. І затягувати з екстракцією не захочеться вам самим через болі. Важливо розуміти, що навіть якщо вісімка не турбує, вона продовжує впливати на інші зуби в щелепі, заражаючи їх карієсом, зрушуючи зубний ряд і навіть призводячи до неправильного прикусу.

Особливості видалення зубів мудрості

Видалення зуба мудрості може проходити як під місцевим, так і під загальним наркозом: все залежить від складності операції та стану пацієнта. Екстракція може бути простою, складною та атиповою:

  • проста вимагає анестезії та щипців;
  • складна виконується на частково зруйнованих зубах, і в таких випадках вісімка може розрізатися бормашиною на кілька частин;
  • атипова – виконується при дистопії та ретенції, і може вимагати не тільки більшої кількості інструментів та витраченого часу, а й накладання швів, що саморозсмоктуються, на лунку.

Тішить те, що зуби мудрості не потребують протезування: вони і так не завжди знаходять місце в прикусі, і для сучасної невеликої людської щелепи є зайвими. Тож на видаленні ваші тривоги щодо зуба мають закінчитися.

Щоб розібратися у вашій індивідуальній ситуації та вчасно зважитися на необхідне видалення, звертайтеся до стоматологічної клініки Осадчого. Наші кваліфіковані фахівці проведуть дбайливий огляд та зможуть поставити точний діагноз. А видалення пройде швидко, безболісно та без ускладнень.

Довідковий Миколаїв