Данія надасть пакет допомоги для відбудови Миколаєва на понад 21 мільйон доларів

Четверте засідання спеціального Наглядового комітету під співголовуванням віцепрем’єр-міністр з відновлення — міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков та Міністра співробітництва та розвитку глобальної кліматичної політики Данії. Фото: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України

Данія надасть Україні понад 21 мільйон доларів для відбудови Миколаєва. Затвердження пакета допомоги відбулося 12-го січня під час четвертого засідання спеціального Наглядового комітету.

Про це йдеться в повідомлення Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Пакет допомоги включає такі проєкти:

• в аграрному секторі, спрямований на розмінування сільськогосподарських угідь.
  • надання когенераційних установок.
  • реконструкція гуртожитку Миколаївського державного аграрного університету з протипожежної безпеки, що буде здійснюватися спільно з UNOPS Ukraine та All Ukraine.

"Данія є одним із наших найбільш відданих партнерів у процесах відбудови. Навесні 2023 року країна взяла патронат над Миколаєвом та Миколаївською областю. З того часу ми вже досягли прогресу у відбудові міста — більшість проєктів попередніх пакетів допомоги або вже завершено, або вони успішно просуваються", — сказав віцепрем'єр-міністр з відновлення України — міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Що відомо про співпрацю Миколаєва та Данії

• Представники влади Миколаєва та області Олександр Сєнкевич, Ганна Замазєєва та Віталій Кім 20 серпня 2022 року зустрілися з міністром у справах міжнародного розвитку Данії Флеммінгом Меллером Мортенсоном. Обговорили майбутню співпрацю та відбудову міста Миколаєва і області після чисельних пошкоджень російською армією.
  • З жовтня 2022 року реалізується проєкт "МикоМрії", який створений Українсько-данським молодіжним домом та Українською академією лідерства за сприяння Управління молоді та спорту Миколаївської міської ради. У безкоштовному навчанні беруть участь миколаївці віком від 16-ти до 20 років.
  • Миколаївщина отримає кошти на відновлення комунальної інфраструктури від уряду Данії.
  • Данія виділить Україні 600 мільйонів данських крон (понад 87 млн доларів) на озброєння та долучиться до післявоєнної відбудови Миколаєва, який постраждав від бомбардувань Росії.
  • 13 січня 2023 року до Миколаєва прибули представники нового уряду Данії. Міністр у справах міжнародного розвитку Данії особисто приїхав подивитися на руйнування міста внаслідок обстрілів російськими військами.
  • У межах шефства над Миколаєвом уряд Данія облаштував індивідуальний тепловий пункт, який обладнано установкою для очищення та роздачі води.
  • Данія заявила про свою готовність брати участь у відбудові Миколаєва й області. Станом на березень 2023 року регіону надана допомога будівельними матеріалами та обладнанням для пунктів очищення води. Триває розробка проєктів з відбудови зруйнованих будівель.
  • 7 вересня 2023 року розпочав роботу Офіс відновлення Миколаївщини. Першим кроком стало створення дорожньої карти та погодження її з представниками Королівства Данії.
  • У Миколаєві навесні 2024 року відкриють Українсько-данський молодіжний хаб — простір для розвитку та втілення у життя проєктів місцевої молоді, від 14 до 35 років. Над створенням філії працює команда Українсько-данського молодіжного дому. Міністерство закордонних справ Данії виділило на проєкт 5 мільйонів данських крон.