Дефіциту електроенергії в енергосистемі немає — Міненерго

Лінія електропередач. Фото: УНІАН

Станом на ранок 10 лютого дефіциту електроенергії в енергосистемі України не фіксується. Власної генерації достатньо для покриття потреб усіх споживачів. Також на поточну добу планується імпорт електроенергії зі Словаччини, Румунії та Молдови загальним обсягом 2856 МВт-год. Експорт відбуватиметься до Польщі, Словаччини, Румунії та Молдови обсягом у 2716 МВт-год.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики України.

У відомстві додали, що у резерві перебувають 5 блоків теплової генерації, які буде задіяно у разі потреби.

Наслідки обстрілів

У Донецькій області внаслідок обстрілів з боку армії РФ відключилась повітряна лінія електропередачі. Через це знеструмилась підстанція потужністю у 110 кВ, а також побутові споживачі та шахта. Під землею залишалося 20 працівників, за кілька годин усіх вивели на поверхню. Станом ранок залишаються знеструмленими вуглевидобувні підприємства однієї з державних компаній на Донеччині.

У Миколаївській області через бойові дії відключилась повітряна лінія потужністю у 150 кВ. При цьому знеструмилися побутові споживачів у м. Миколаїв та м. Очаків, а також 3 вітрові електростанції.