Десантник з миколаївської бригади вижив після влучання ракети в БТР під час оборони Мар’їнки

За інформацією: Суспільне.

Десантники миколаївської 79-ї бригади тримали оборону Мар’їнки до тих пір, поки російська армія не зробила місто руїною. Олексій на псевдо "Банкір" — учасник боїв за Мар’їнку. Чоловік вижив після влучання російської ракети у бронетранспортер, в якому їхав на зміну.

Про оборону знищеного росіянами міста "Банкір" розповів в інтерв'ю пресслужбі 79-ї окремої десантно-штурмової Таврійської бригади.

"Всі напрямки тяжкі. Мар'їнка — це з того, що я побачив, це дуже близький контакт. Постійно лізе жива сила, постійні обстріли йдуть з важкої техніки".

Учасник боїв за Мар’їнку Олексій із псевдо «Банкір». 79 окрема десантно-штурмова Таврійська бригада

Деякий час воїни мали змогу заїжджати у місто машинами, допоки росіяни не почали прострілювати всю дорогу, говорить Олексій.

"Погрузилися в бронетранспортер, і на під'їзді до Мар'їнки в нас вдарив ПТУРПротитанкова керована ракета. Два товариші загинули, три були з серйозними пораненнями, але ми надали допомогу. Коли нас вдарив ПТУР, через деякий час, до речі якийсь російський відос цієї ситуації є, де переміщалися люди, надавали допомогу пораненим хлопцям, вони (росіяни — ред.) стали закидувати мінами", — розповідає учасник тих подій.

Тоді українські захисники вирішили йти пішки до міста.

"Мало того, що ти йдеш і багато на собі несеш — твоя зброя, елементи захисту, боєкомплект, продовольство, — ти йдеш ще й регулярно під обстрілами".

Десантники заходять до Мар’їнки пішки. 79 окрема десантно-штурмова Таврійська бригада

Крім обстрілів, з боку РФ працювала велика група підготовлених снайперів, які прострілювали підходи до міста, каже десантник. Через що захисники ставали "трьохсотими", не доходячи до позицій.

"Я думаю ні для кого вже не секрет, що людей у нас було не дуже багато і заміни відбувалися не так, як планувалося. Йдуть втрати — "200", "300". Був план поміняти людей, вивести їх з позиції. З'явилися "трьохсоті" люди — потрібно позицію тримати, вже людей тих не міняють, нам дають поповнення, ми вивозимо "трьохсотих", інші люди заступають, і ті, хто мав помінятися в свій час, вони ще залишаються", — згадує Олексій.

"Мар'їнка для мене пройшла так більш-менш легко. Можливо, деякі контузії, але я думаю це нікого вже не здивує — всі контужені".

Перетворене на руїну українське місто. 79 окрема десантно-штурмова Таврійська бригада

З жовтня 2023 року чоловік навчає новоприбулих солдатів, які витрачають мінімум до семи діб, аби підготуватися до боїв, говорить Олексій.

"Я знаю, що хлопці, які до нас приходять — вони вмотивовані. Вони багато на що готові. Ми за сім'ю, за дітей, за близьких. Я тут бачу хлопців, 19-річні хлопці-контрактники, тобто вони не підпадають під закон про мобілізацію. Я з ними спілкувався і вони, усвідомлюючи, де перебуває 79-ка, на якому напрямку вони перебувають, який у них тяжкий стан, вони все одно роблять вибір на користь 79", — каже десантник.

Українські бійці на тренувальному полігоні. 79 окрема десантно-штурмова Таврійська бригада

"Перемога — це коли люди можуть нормально засинати і прокидатися, без страху, що вночі буде обстріл. Перемога — це коли люди в Україні будуть спокійно і вільно себе відчувати".

Довідковий Миколаїв