Десята річниця. У Миколаєві вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

За інформацією: Суспільне.

Пам’ятник Героям Небесної Сотні. Колаж Суспільне Миколаїв

У Миколаєві з нагоди Дня Гідності і Свободи 21-го листопада містяни поклали квіти до пам'ятника Героям Небесної Сотні. Вшанувати пам'ять полеглих під час Євромайдану прийшли майже 40 людей.

На заході побували кореспонденти Суспільного.

"Сьогодні десята річниця Майдану, який став поворотним в історії України. Україна назавжди відірвалася від Російської імперії", — розповідає учасник Революції Гідності Юрій Діденко.

Юрій Діденко. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Юрій каже, що в перші дні Майдану, коли люди намагалися поставити намети на Соборній площі їх розігнала поліція.

"Влада намагалася дискредитувати Майдан, як вона казала, що там стоять львів'яни, будь-хто, тільки не миколаївці", — говорить чоловік.

За словами Юрія Діденка, на Майдані з іншими людьми стояли 92 дні.

"Навіть в лютий мороз. Багато людей, що були на Майдані – сьогодні на фронті. Частини – вже немає серед нас", — розповідає Юрій.

Люди покладають квіти до Пам’ятника Героям Небесної Сотні. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Демобілізований доброволець Віктор Мазуренко – один з учасників Євромайдану. Чоловік згадує, як з покійним сином ходили на миколаївський Євромайдан.

"Мій син завжди був патріотом. Завжди брав участь у всіх подіях. Самооборону Миколаєва організував. Брав участь у всіх подіях тоді, викривали корупціонерів, таких людей, що були за Росію. Розмальовували все місто жовто-блакитною фарбою", — говорить Віктор Мазуренко.

Учасник Майдану Віктор Мазуренко. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

За словами старшої інспекторки сектору превентивної комунікації Поліції діалогу Світлани Чупак, два заходи, організовані місцевими жителями та Миколаївською ОВА, відбулися без правопорушень.

Довідковий Миколаїв