Діагностика зсередини. У Миколаєві водоканал отримав пересувну лабораторію для телеінспекції мереж

За інформацією: Суспільне.

Мобільна лабораторія, Миколаїв. Фото: МКП «Миколаївводоканал»

"Миколаївводоканалу" передали пересувну лабораторію для контролю водопровідних та каналізаційних мереж. Завдяки обладнанню фахівці оглядатимуть трубопровід зсередини для виявлення причин неполадок та аварій.

Про це 22 листопада 2023 року повідомили у пресслужбі комунального підприємства "Миколаївводоканал".

Зі слів технічного керівника служби водовідведення Олександра Зубова, за допомогою лабораторії фахівці КП "Миколаївводоканал" контролюватимуть водопровідні та каналізаційні мережі.

"Зношеність самопливних і напірних мереж водовідведення, аварійні відключення подачі води, засмічення — ці проблеми були актуальними для нашого міста і до війни. А з початку повномасштабного вторгнення, після вимушеної подачі у водопровідні мережі солоної води, вони стали просто першочерговими", — говорить Олександр Зубов.

Обладнання в пересувній лабораторії, Миколаїв. Фото: МКП «Миколаївводоканал»

Лабораторія оснащена роботом-камерою з датчиком, аби вимірювати та діагностувати процеси всередині труб.

"Ця камера передає зображення на кольоровий монітор та дозволяє провести повний огляд водопроводу чи каналізації. Тепер у нас є більше можливостей для перевірки роботи підрядників, неправомірних приєднань, виявлення витоків каналізації, точного визначення місця аварій. Непотрібно буде викопувати десятками метрів траншеї. Досить буде розкопати точково місце для ремонту", — зазначають на підприємстві.

Робота дрона-камери, Миколаїв. Кадр з відео МКП «Миколаївводоканал»

Обладнання Миколаєву передали в рамках благодійної допомоги від міської ради Риги та Посольства Швейцарії в Україні.

Довідковий Миколаїв