Діарея вагітних — чому може виникати та чи потрібне лікування

Діарея — це симптом патології, що свідчить про виникнення кишкової інфекції. Однак багато жінок під час вагітності стикаються із цим симптомом, і він не завжди означає початок захворювання. Організм вагітної жінки функціонує не так, як у звичайної людини. Багато процесів у ньому змінюються під впливом гормонів і протікають не так, як до вагітності. Тому діарея в деяких випадках може вважатися фізіологічним процесом. Однак для підтвердження функціональної природи слід звернутися до фахівця. Якщо він виявить патологічні причини, то призначить лікування — антибіотики, пробіотики, ентеросорбенти. За посиланням https://anc.ua/ru/product/smekta ви зможете ознайомитись із переліком показань для застосування останніх — ніколи не намагайтеся приймати їх самостійно, без призначення лікаря.

Причини виникнення діареї під час вагітності

Найчастішою фізіологічною причиною вважається змінений гормональний фон. Під час вагітності виробляється багато простагландинів і окситоцину. Вплив цих речовин на роботу травної системи може призвести до посилення перистальтики кишківника, вони викликають спазми будь-якої гладкої мускулатури. Часто така клінічна картина виникає незадовго до пологів. Проте трапляються й інші причини:

  1. Зміна щоденного раціону. Багато хто починає дотримуватися правильного харчування під час вагітності, щоб забезпечити себе та дитину необхідними нутрієнтами. Збільшення кількості фруктів та овочів, що містять багато клітковини, призводить до діареї.
  2. Стрес та емоційна лабільність. Більшість жінок під час вагітності схильні до частих переживань і тривоги, що може призводити до функціональних розладів.
  3. Приймання вітамінних комплексів. Жінки, що вже вагітні або планують дитину, часто приймають вітаміни для нормального розвитку плода і підтримки імунної системи. Надмірне споживання деяких речовин (вітаміну С чи заліза) може спричинити діарею.

Не варто також забувати про можливий розвиток інфекції, оскільки організм вагітної жінки часто стає вразливим до проникнення збудників.

Як лікувати таку діарею

Виявивши цей симптом, слід звернутися до фахівця. Він проведе діагностику та з’ясує, наскільки стан небезпечний і якого лікування вимагає. Адже навіть фізіологічно обґрунтована діарея може нашкодити матері та плоду. На сайті https://anc.ua ви зможете знайти широкий асортимент препаратів, які використовують для нормалізації випорожнень:

  1. ентеросорбентів — у будь-якому випадку;
  2. антибіотиків — під час бактеріальної інфекції;
  3. пробіотиків — на фінальних етапах лікування для відновлення мікрофлори.

Як правило, діарея, спричинена гормональними порушеннями, проходить після пологів, коли відновлюється гормональний баланс.

Довідковий Миколаїв