Дістатися найвіддаленіших громад: Миколаївщина отримала автівки від ПРООН

Миколаївщина отримала обладнані автівки для надання соціальних та медичних послуг у найвіддаленіших громадах регіону від ПРООН, за підтримки ЄС та урядів Канади і Данії. Загалом Україні передали 10 таких автомобілів для Миколаївської, Херсонської, Запорізької та Дніпропетровської областей.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я України.

Автомобілі необхідні, щоб посилити роботу місцевих служб і виконуватимуть функцію мобільних хабів, що допомагатимуть громадам та їхнім жителям впоратися з наслідками війни.

"Посилення мобільності медиків означає збільшення доступності медичних послуг. Передані автомобілі будуть використовуватись для виїзду медичних працівників у найвіддаленіші та найбільш постраждалі від воєнних дій громади нашої країни. Це вагома підтримка для української системи охорони здоров’я", — розповіла заступниця міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.

Автівки обладані підйомниками для крісел колісних. МОЗ

10 обладнаних авто для підтримки системи соціальних послуг та охорони здоров’я передала Програма розвитку ООН (ПРООН) у партнерстві з Мінсоцполітики та МОЗ для роботи у віддалених громадах прифронтових областей — Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської та Херсонської.

"Здатність надавати соціальні послуги там, де вони потрібні найбільше, є ключовою для допомоги українським громадам у процесі відновлення", — сказала міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.

Спеціалізовані автівки дозволять надавати допомогу для таких критичних напрямів, як паліативна допомога, послуги сімейних лікарів і психосоціальна підтримка.

"Війна створила величезний тиск на систему охорони здоров’я та соціальних послуг, але завдяки стратегічній співпраці з урядом України та нашими партнерами з розвитку ми можемо допомогти зменшити це навантаження", — наголосив постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє.

Прапори країн-партнерів України. МОЗ

Автомобілі придбали за підтримки урядів Канади та Данії.

"Підтримка з боку Данії відображає нашу відданість відновленню критичної інфраструктури України з особливим акцентом на Миколаївській області. Передача цих автомобілів є кроком уперед у забезпеченні доступу громад до необхідних послуг, що дасть їм змогу знову процвітати", — розповів заступник голови місії Посольства Данії в Україні Єнс Альсбірк.