За інформацією: Суспільне.
На Миколаївщині за державною програмою "Зроблено в Україні" можна оформити грант для мікро-, малого та середніх підприємств. Допомогу надають у чотирьох офісах регіону, для підтримки економіки міста та розвитку бізнесу.
Про це кореспондентам Суспільного розповіла працівниця Миколаївського обласного офісу "Зроблено в Україні" Ірина Казновська.
За її словами, для отримання виплати людина має бути зареєстрована як приватний підприємець.
"Досить зараз актуальні грантові програми — мікрогрант на "власну справу". Тобто невеличка сума — 250 тисяч гривень, але для загального стартапу це дуже круто. Грант для ветеранів та членів їхніх сімей — понад одного мільйона гривень фінансування. Є також великі гранти на тепличне господарство, переробне виробництво, на сади, садівництво, ягідництво, виноградарство", — перелічує жінка.
Працівниця Миколаївського обласного офісу «Зроблено в Україні» Ірина Казновська. Суспільне Миколаїв/Маріетта Мкртчян
Приватний підприємець Максим Нетудихата отримав грант від держави на суму 250 тисяч гривень. У Доманівці чоловік розвиває тепличне господарство.
"У нас посаджений салат за грантові кошти. Також куплені крапельні стрічки, касети, де ми висаджуємо розсаду, агроволокно від приморозків, заморозків, насос, вентилятори у теплиці у нас стоять", — говорить Максим.
Приватний підприємець Максим Нетудихата. Суспільне Миколаїв/Маріетта Мкртчян
Перший етап отримання гранту — складання бізнес-плану, далі — проходження комісії та співбесіда. Після завершення всіх процесів та за умови відкритого статусу ФОПа протягом кількох тижнів надходить виплата.
"Коли закуповуємо обладнання, яке прописано у бізнес-плані, то представляємо обов’язково рахунки, договори, де ми закуповуємо. Кожні пів року до нас приходить комісія з центру зайнятості та перевіряє, чи все є в наявності з того, що ми закуповуємо", — каже чоловік.
Теплиця приватного підприємця Максима Нетудихата. Суспільне Миколаїв/Маріетта Мкртчян
Врожай. Суспільне Миколаїв/Маріетта Мкртчян
Теплиця приватного підприємця Максима Нетудихата. Суспільне Миколаїв/Маріетта Мкртчян
Вирощені овочі та зелень Максим постачає до магазину батьків, які також отримали виплату на розвиток власного бізнесу. Мати чоловіка Лариса говорить, що за грантом змогли закупити обладнання для нового відділу їхнього продуктового магазину та найняли двох працівників на роботу.
"Грант ми отримали на електротовари — ми придбали холодильники на зберігання овочів і зелені. Також кондиціонер на літо та зиму, що також дуже нам допомагає, тому що при температурі треба зберігати овочі, щоб були доступні і гарні для покупців. Ми задоволені грантом", — говорить Лариса.
Підприємниця Лариса Нетудихата. Суспільне Миколаїв/Маріетта Мкртчян
Товари у продуктовому магазині Лариси. Суспільне Миколаїв/Маріетта Мкртчян
Товари холодильнику, який придбали за грант. Суспільне Миколаїв/Маріетта Мкртчян
Фінансування грантів здійснюється Міністерством економіки України, благодійними фондами, громадськими організаціями та іноземними донорами. З липня 2024 року за держпрограмою на Миколаївщині отримали виплати 174 приватних підприємці, розповіла Ірина Казновська.
Читати ще
Читати ще
Повітряні Сили: ППО у 12 областях збила 59 дронів
Читати ще
Вдень без опадів, а вночі йтиме дощ: погода на Миколаївщині 31 січня