До Миколаєва прибули дипломати з Великобританії та Естонії: про що говорили

До Миколаєва 11 липня вперше прибули посол Великобританії Мартін Гарріс та заступник голови дипломатичної місії Посольства Естонії Вагур Соосаар. Вони обговорили з представниками місцевої влади потреби області й реалізацію подальшої взаємодопомоги.

Про це повідомили кореспонденти Суспільного з місця події.

Зі слів начальника Миколаївської ОВА Віталія Кіма, за час повномасштабної війни міжнародний фонд "За сильну Україну" надав допомогу області на загальну суму 1 мільйон 531 тисяча фунтів стерлінгів. На гроші фонду профінансували відновлення системи збирання сміття, водопостачання та обладнання укриттів. Нині обговорюють з партнерами допомогу в побудові водогону для Миколаєва, каже Кім.

"Прорахували повністю весь маршрут. Він більш ніж у Кривому Розі по вартості, але сума дуже значна і для бюджету дуже важка, навіть державного. Нам вдалося зменшити з 90 кілометрів до 60,2 тросировку, але це по вартості, зважаючи, що ціни теж змінилися з минулого року, на сьогодні вартість все одно збільшилась", — додає очільник області.

Зліва направо: міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич, очільник Миколаївської ОВА Віталій Кім, посол Великобританії Мартін Гарріс, заступник голови дипломатичної місії Естонії в Україні Вагур Соосаар. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Попри те, що кількість партнерів зростає, основним донором для області залишається Королівство Данія. За час повномасштабного вторгнення країна виділила понад 75 мільйонів євро.

"Інші партнери, їх більше десяти, виділили понад 300 мільйонів євро".

На зустрічі посадовці обговорювали не лише інфраструктурні обʼєкти й військову допомогу, а й соціальні питання, каже міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич. Детальний список проєктів не розголошували.

"Від допомоги у запуску шкіл, співробітництві в питанні підтримки молоді, а також зачепили питання допомоги у поверненні наших військовополонених до міста Миколаєва", — додає Сєнкевич.

Для заступника голови дипломатичної місії Посольства Естонської республіки в Україні Вагура Соосаара це перший візит до міста.

"У двосторонньому плані Естонія орієнтована на розвиток співпраці та відновлення регіону. Через партнерський фонд Естонія намагається зробити Україну стійкою", — каже посол Естонії Вагур Соосаар.

Заступник голови дипломатичної місії Естонії в Україні Вагур Соосаар, Миколаїв, 11 липня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Крім того, триває обговорення механізмів відновлення постраждалих від російської агресії громад регіону, додав посол Великобританії в Україні Мартін Гарріс.

"Зараз є новий уряд Великобританії, але немає змін у позиції країни, що ми будемо сильно постійно підтримувати Україну. Ми, Естонія і Великобританія, разом у фонді партнерства "За сильну Україну". Це дуже велика програма, в якій вісім країн. Для відновлення лікарні, для відновлення шкіл, для гуманітарної допомоги", — додав посол.