За інформацією: Суспільне.
Навчити дружби, доброті, любові, толерантності та справедливому ставленню до навколишніх — такий меседж передає дітлахам День Святого Миколая. З нагоди свята, що відзначається шостого грудня, Суспільне Миколаїв пропонує добірку книжок, які вчать вірити в дива, але пам’ятати, що без праці нічого просто так не дається. Книги не тільки познайомлять малечу з образом Чудотворця, але й допоможуть дізнатися більше про українські звичаї та традиції.
Добірку підготували за рекомендацією фахівців Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки. Думка автора може не збігатися з позицією редакції.
Бібліотекарка Валентина розповідає, День Святого Миколая для кожної дитини пов'язаний з дивами, приємними сюрпризами та вірою в здійснення мрій.
З погляду розвитку уяви та творчості, кожна з представлених книжок сприяє покращенню здібностей дитини, каже фахівчиня.
"Майже у кожній книзі є пісні чи колядки, співаючи які можна розвинути музикальні здібності. А читаючи віршики можна навчитися римувати й розкрити поетичний талант", — наводить приклад Валентина.
"Подарунки Святого Миколая"
"Зацікавить малюків яскравими ілюстраціями та інтерактивами".
За словами бібліотекарки Валентини, прочитавши книжку "Подарунки Святого Миколая", малеча зможе дізнатися, чому це свято стало особливим.
"Окрім історії свята, дітки познайомляться з легендами про Миколая Чудотворця, дізнаються про його доброту та любов до кожної живої істоти", — каже жінка.
Фахівчиня додає, гортаючи книжку, діти можуть побачити на сторінках закриті "віконця", за якими ховаються додаткові ілюстрації. А також, за наведеним прикладом листа до Миколая — написати свій власний.
Книжка «Подарунки Святого Миколая». Колаж: Поліна Гожбур/Суспільне Миколаїв
"Йде до діток Миколай"
"Для родинного читання".
Збірка "Йде до діток Миколай" складається з віршів, загадок і прислів'їв українських письменників та народних легенд.
Бібліотекарка Валентина говорить, книжка сподобається як дітям, так і дорослим. Від п’яти років до 105, каже жінка.
"Цікавим доповненням книжки с спеціально виділене місце для написання листа Миколаю Чудотворцю", — розповідає бібліотекарка.
Книжка «Йде до діток Миколай». Колаж: Поліна Гожбур/Суспільне Миколаїв
"Світле свято Миколая", Людмила Чижова
Книжка миколаївської поетеси Людмили Чижової, в якій є вірші, віршовані легенди та п’єса, що присвячені образу Святого Миколая та календарним народним святам.
"Окремо хочу звернути увагу на поетичну легенду під назвою "Імені святого Миколая", що присвячена нашому славному місту", — каже жінка.
Фахівчиня розповідає, книжка починається з молитви Миколаю та закінчується поетичною дією.
"Поетичне, віршоване та театралізоване дійство, як сценка".
Крім того, авторка зібрала в книзі цикл миколаївських свят. А також народні віршовані приказки та українські колядки, що присвячені Чудотворцю, додає бібліотекарка.
Книжка «Світле свято Миколая». Колаж: Поліна Гожбур/Суспільне Миколаїв
"Листи Катрусі до святого Миколая та Бабусі", Олена Лебедєва
Зі слів Валентини, це тепла та казкова історія художниці Олени Лебедевої про дівчинку, її розумну кішку, на ім'я Мурка, й Святого Миколая, який здійснює найзаповітніші дитячі бажання.
"Достатньо лише написати йому листа, але як це зробити, коли тобі лише чотири рочки й ти ще не вмієш писати? Виявляється, листа можна й намалювати. А за допомогою дорослих відправити поштою адресату", — розповідає жінка.
Ця казка познайомить читача з роботою листоноші, розповість про користь листування та надихне малечу написати листа близькій людині, яка перебуває далеко, говорить фахівчиня.
Книжка «Листи Катрусі до святого Миколая та Бабусі». Колаж: Поліна Гожбур/Суспільне Миколаїв
"Як маленьке Лисенятко Святого Миколая шукало", Ульріке Мотчуніг та Флоренція Дайо
"Світла казочка".
"Як у переддень такого світлого зимового свята можна обійтися без читання казок", — каже Валентина.
Казкова історія авторок Ульріке Мотчуніг та Флоренції Дайо розповідає про пригоди лисеняти.
"Воно випадково підслухало дітей почувши про чарівну ніч та подарунки від Святого Миколая. Лисенятко знайшло спосіб запросити доброго дідуся на гостину до лісових звірят", — розповідає бібліотекарка.
Фахівчиня додає, книга ілюстрована атмосферним, теплими та веселими малюнками. А чотирилапий головний герой може стати гарним прикладом для наслідування для малих читачів завдяки своїй кмітливості.
Книжка «Як маленьке Лисенятко Святого Миколая шукало». Колаж: Поліна Гожбур/Суспільне Миколаїв
Народознавство в книгах
"Цікаве не тільки дітям, а й дорослим".
Бібліотекарка Валентина говорить, "Наші звичаї і традиції" Марії Морозенко та "Справжні свята. Путівник для найменших" Альони Пуляєвої — пізнавальні книжки.
"Прочитавши їх, маленькі "чомучки" знайдуть купу корисної інформації про наші свята та традиції, навчаться українських народних обрядових пісень, дізнаються про обереги та символи того чи іншого свята", — каже жінка.
Книжки «Наші звичаї і традиції» Марії Морозенко та «Справжні свята. Путівник для найменших» Альони Пуляєвої. Колаж: Поліна Гожбур/Суспільне Миколаїв
А родзинкою цих книжок є наведені рецепти традиційних українських страв та майстеркласи з виготовлення оберегів, каже фахівчиня.
Читати ще
Читати ще
Тролейбус у Кульбакине — у Миколаєві запустили новий маршрут
Читати ще
У Миколаєві відбувся молебень на Алеї Слави в пам’ять про загиблих захисників України
Читати ще
«Вбило прямо на дивані»: очевидці розповіли про наслідки ракетного удару по Миколаївщині