Доглядаємо за роботом-пилососом правильно: поради власникам ґаджетів

Робот-пилосос став незамінним помічником у багатьох домівках, значно полегшивши процес прибирання. Він автоматично очищує підлогу від пилу і бруду, виконуючи рутинні роботи за вас.  Однак аби забезпечити ефективну і тривалу роботу, потрібно відповідно доглядати за пристроєм. Також роботи-пилососи потребують дотримання правил експлуатації та техніки безпеки – більш докладно з ними можна ознайомитися в інструкції. Коротко про правила користування таким приладом ми написали нижче.

Оновлюйте програмне забезпечення

Сучасні роботи-пилососи, які можна придбати за посиланням https://wo.ua/ua/roboty-pylesosy/, мають можливість оновлення програмного забезпечення, що дозволяє додавати нові функції та покращувати роботу пристрою:

• Регулярно перевіряйте наявність оновлень через мобільний додаток виробника. Це дозволяє отримати нові функції та виправити помилки для покращення роботи вашого пристрою.
  • Встановлюйте оновлення, коли вони доступні, щоб підтримати оптимальну ефективність робота-пилососа і забезпечити його сумісність з новими технологіями.

Регулярно очищуйте контейнер та фільтр

Одним з найважливіших аспектів догляду за роботом-пилососом є своєчасне очищення контейнера для сміття:

• Викидайте пил після кожного прибирання. Це допоможе уникнути зниження потужності всмоктування і забруднення внутрішніх деталей.
  • Після викидання сміття прочищуйте фільтрувальний елемент м’якою щіткою.
  • Промивайте контейнер водою. Періодичне миття ємності допоможе позбавитися залишків пилу та бруду, що можуть вплинути на роботу пристрою.

Регулярне миття контейнера водою сприяє не лише збереженню чистоти, а й запобіганню поширенню алергенів у вашому приміщенні.

Очищуйте щітку

Під час роботи щітка легко намотує на себе нитки, волосся, дрібні мотузки та дроти. Це не несе небезпеки, проте знижує ефективність прибирання. До комплекту зазвичай входять спеціальні інструменти для чищення щітки. Якщо у вас немає відповідних інструментів, візьміть стару розчіску для волосся та спробуйте акуратно вичесати сміття. Якщо намоталося довге волосся чи нитки, обережно розріжте їх ножицями вздовж щітки, намагаючись не зрізати щетину.

Перевіряйте сенсори

Для того, щоб робот-пилосос правильно орієнтувався у просторі, необхідно регулярно перевіряти та очищати його сенсори. Протирайте сенсори м’якою тканиною. Це допомагає зберегти точність навігації робота-пилососа і запобігає можливим перешкодам у його шляху.

Прибирайте сміття з місць кріплення коліс

Роботи-пилососи достатньо потужні, щоб навіть при намотаних на колеса перешкодах продовжувати рух. Проте експлуатація у такому вигляді може призвести до перегріву мотора і навіть перегорання. Тому після кожного прибирання перевіряйте колеса на предмет застряглого сміття. Зазвичай це нитки та великі частки. Деякі колеса знімні – під ними також часто збирається сміття. Регулярне очищення коліс дозволяє уникнути блокування руху пристрою і забезпечити плавну роботу на будь-яких покриттях.

Очищуйте контакти док-станції

Аби уникнути неприємної ситуації, коли потрібне прибирання, а пилосос розряджений, слід регулярно чистити контакти на зарядній станції. Вони вкриваються пилом і брудом, тому передача електрики може проходити важко або заряд взагалі не йде. Для очищення контактів достатньо час від часу протирати їх сухою тканиною.

Якщо ви збираєтеся почистити саму зарядну станцію, дістаньте її вилку із розетки. Протріть ледь вологою ганчіркою і дочекайтеся повного висихання, щоб увімкнути до мережі.

Не забувайте про правила експлуатації

Смішні ситуації з відеороликів, де коти їздять верхи на роботі-пилососі, не варто повторювати у реальному житті. Ґаджети не розраховані на таке навантаження, і це може призвести до швидкого виходу з ладу.

Запускати пилосос можна хоч щодня і по декілька разів на день. Важливо, щоб зарядна станція була у зоні доступу пристрою, аби він міг вчасно зарядити свій акумулятор – глибокий розряд шкідливий для батареї. Якщо ви не користуєтеся роботом-помічником тривалий час, зберігайте його в сухому місці та перед цим повністю зарядіть. Це допоможе зберегти акумулятор у хорошому стані.

Правильний догляд за роботом-пилососом допоможе продовжити термін його служби та забезпечить якісне прибирання вашого дому. Щоб ознайомитися з асортиментом роботів-пилососів, аксесуарів для них, а також вибором іншої техніки, відвідайте інтернет-магазин WO, де легко робити зручні онлайн-покупки, є можливість тест-драйву та отримання відеоконсультації.