Допомагають чотирилапі колеги: піротехніки з Сумщини розміновують Миколаївщину

У Миколаївській області станом на 26 серпня працюють два мінно-пошукові розрахунки з міста Ромни Сумської області. Фахівці Міжрегіонального центру швидкого реагування до розмінування залучають чотирьох собак.

Про це розповіли у Головному управління ДСНС України у Миколаївській області.

Начальник групи спеціальних мінно-пошукових робіт Дмитро Кудашкін говорить, піротехніки разом із собаками три дні працюють на ділянці площею 35 гектарів.

"Собак намагаємось залучати раніше: на зараз на Миколаївщині дуже спекотно, тому залучаємо з 07:00 до 11:00. За минулий тиждень було відпрацьовано десь чотири гектари зусиллями двох розрахунків, знайдено близько 15 вибухонебезпечних предметів різних типів", — розповів начальник групи спеціальних мінно-пошукових робіт.

Піротехнік із собакою працює на ділянці, 26 серпня 2024 року ГУ ДСНС/Facebook

Рештки снарядів ГУ ДСНС/Facebook

Фахівець із собакою готуються до роботи на ділянці ГУ ДСНС/Facebook

Піротехніки розміновують поле ГУ ДСНС/Facebook

Піротехнік налаштовує пристрій для розмінування ГУ ДСНС/Facebook

Піротехнік із собакою на ділянці поля ГУ ДСНС/Facebook

Фахівець з собакою ГУ ДСНС/Facebook

Піротехнік працює з собакою ГУ ДСНС/Facebook

Фахівець Міжрегіонального центрц швидкого реагування ДСНС України ГУ ДСНС/Facebook

Зі слів Дмитра Кудашкіна, на ділянці, що обстежують у Миколаївському районі, роботу пришвидшують саме через певні властивості собак.

"На ділянці спостерігається велике скупчення феромагнітнихФеромагнетики — речовини, елементарні структурні складові яких мають власні магнітні моменти тіл. Тому собака, як біологічний аналізатор, виходить на перший план. Собака не реагує на метал, вона реагує тільки на вибухівку, тому цей процес пришвидшується", — пояснив фахівець.

Сапер-кінолог. ДСНС