Допомога безпритульним тваринам. Як працює ветеринарна клініка в Миколаєві

За інформацією: Суспільне.

Ветеринарна клініка, 5 січня 2024 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

У Миколаївській ветеринарній клініці щодня стерилізують до 15 безхатніх тварин, які приносять місцеві жителі та волонтери. Це допомагає зменшити кількість безпритульних собак та котів, які страждають від хвороб, голоду та насильства.

Про роботу клініки п’ятого січня кореспондентам Суспільного розповіли її працівники.

Протягом грудня 2023 року лікарі клініки простерилізували понад 500 тварин за допомогою іноземних донорів, розповідає Анна Полянська — лікарка ветеринар.

«До Нового року у нас існувало дві програми: одну програму оплачували наші румунські друзі та колеги, інша програма була від канадських спонсорів. Ці програми мати в собі стерилізацію безхатніх тварин, а також чипування та вакцинацію від сказу. На жаль, з Новим роком ці програми завершились», — каже вона.

«Зростає рівень свідомості в людей, тобто набагато більше людей розуміють, що таке стерилізація, для чого вона потрібна, щоб тваринки не розмножувалися», — додає Анна.

До ветеринарної клініки на лікування та стерилізацію принесла песика Тедді — місцева жителька Ольга. Говорить, домашнього улюбленця взяла з вулиці.

«Виявилось, що в нього є ранка, вона почала розвиватися погано і прийшли до лікаря, аби все налагодити. Було багато цуциків, багато було погризені, а цей залишився, тому ми його забрали. Внаслідок війни звичайно збільшилось кількістю безпритульних тварин, така ситуація, а ми робимо, що можемо», — розповідає жінка.

Тедді й Ольга на обстеженні, 5 січня 2024 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Лікує собаку Фрею у клініці волонтерка Марія. Розповідає, тварину врятувала з Херсона.

«Ця собака була знайдена в Херсоні, майже на лінії вогню, вона була в дуже страшному стані, дуже виснажена. В процесі обстеження тут виявилося, що в неї ще онкологія. Зараз Анна Юрієвна призначила нам хімієтерапія. У Херсоні дуже тяжка ситуація, там дуже багато безпритульних тварин, у нас є притулок і там багато тварин з Херсону, всі в жахливому стані. Вона залишиться в мене, в не віддам. Таких собак не віддають», — каже Марія.

Марія лікує Фрею, 5 січня 2024 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

З початку 2024 року у ветеринарній лікарні стерилізують до 15 безпритульних тварин на день, розповідає асистентка ветеринара Єлизавета.

«Дуже велика кількість безпритульних тварин на стерилізацію і вони з’являються знову. Дуже багато тварин, які були домашніми, але стали безхатніми. Вдень може бути й по десять тварин, і по 15 — це залежить від того наскільки в нас є місця і часу, щоб їх прийняти», — пояснює Єлизавета.

«У нас центр розрахований на 15 тварин, але частина кліток, які є — це для хірургії, тобто після операцій у нас тварини деякий час перебувають на стаціонарі, тільки потім їх ми віддаємо назад», — додає асистентка ветеринара.

Єлизавета, 5 січня 2024 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Стерилізацію безпритульних собак та котів триває безплатно.

Більше новин на сайті https://gazetapo.odessa.ua.

Довідковий Миколаїв