За інформацією: Суспільне.
З початком повномасштабної війни на третину зменшилася кількість відвідувачів Центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю "Мрія" в Миколаєві. Своєї роботи під час війни заклад не припиняв.
Про зміни в роботі у звʼязку з війною кореспондентам Суспільного розповів директор закладу "Мрія" Олег Шепель.
"Лише за цей рік понад 800 дітей скористалися нашими послугами. До повномасштабної війни було на рівні 1200 дітей на рік. Але зрозуміло, що з Миколаєва частина людей поїхала, і частина наших працівників поїхала", — розповідає директор центру.
Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Мрія» . Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк
За його словами, хоча заклад й не припиняв своєї роботи з початком повномасштабної війни, проте до січня 2023 частина занять відбувалась онлайн.
"Ті заняття, які не можна було проводити онлайн — наші виїздні бригади на нашому транспорті їздили по місту до батьків і дітей і там на місці надавали послуги", — говорить Олег Шепель.
Директор Центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Мрія» Олег Шепель. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк
Директор центру каже, були вимушені відмовитись й від стаціонару.
"Якщо за ніч треба 3-4 рази дитинку підняти з ліжка і спустити до сховища, то що з нею буде до ранку? Як вони зможуть працювати на реабілітації", — зазначає Шепель.
З його слів, в центрі безкоштовно приймають дітей до 18 років включно, окрім тих, хто має потребу в реабілітації проблем зі слухом та зором.
Одинадцятирічний Олександр до реабілітаційного центру "Мрія" з садочка. У закладі відвідує комплексну реабілітацію. Хлопчик каже, що тут йому подобається.
"Зарядку робимо. Малюю автівки, малюю поїзди".
Одинадцятирічний Олександр . Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк
Перед тим як призначити курс реабілітації, з кожною дитиною проводять психологічне тестування, зазначає логопединя закладу Ірина Романова.
"Для чого? Щоб зʼясувати слабкі й сильні сторони дитини. Дитина до нас вже потрапляє з діагнозом, але діагноз нам не говорить, що дитина вміє, а що не вміє", — говорить Ірина Романова.
Логопединя Ірина Романова. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк
Пів року за рекомендацією педіатра Анна водить на реабілітацію 3-річного сина. З її слів, після комплексної реабілітації бачить перші позитивні результати.
"Найбільше мене непокоїло те, що він не відкликався на своє імʼя. Це вже пройшло. Дитина стала спокійною. Вже знає багато кольорів, знає, де що лежить", — розповідає Анна.
Анна з сином під час реабілітаційних занять. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк
Також в центрі є фізична реабілітація, що передбачає вправи та масаж. Тут є тренажери та сухий басейн.
Сухий басейн Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк
Тренажери Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк
Реабілітаційна клітка «Павук» Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк
Крім того, діти можуть скористатися і послугами стоматолога.
"І лікування карієсу, і слизової порожнини рота, і не каріозних уражень, і консультації. Якщо потрібно — направляємо до стоматолога-хірурга", — розповідає стоматологиня Наталія Вичалковська.
Стоматологія у закладі реабілітації. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк
Директор закладу "Мрія" Олег Шепель додає, що до повномасштабної війни почали будівництво нового корпусу.
"Коли це будівництво завершиться, воно практично вдвічі збільшить нашу пропускну спроможність щодо дітей і дасть можливість працювати також із дорослими", — говорить Олег Шепель.
Недобудований корпус. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк
Поки будівництво призупинено, продовжити його планують вже після війни, зазначає Шепель.
Читати ще
Читати ще 70 відсотків учнів на Миколаївщині навчаються в очному та змішаному форматах — ОВА