Допомога підприємцям. У Миколаєві відкрили офіс «Зроблено в Україні»

У Миколаєві відкрили офіс "Зроблено в Україні" для підтримки малого та мікробізнесу регіону. Тут підприємці зможуть отримати фахові консультації, допомогу в оформленні документів для отримання грантів й участі в інших урядових грантових програмах підтримки бізнесу.

Про це 11 липня 2024 року кореспондентам Суспільного повідомив директор Миколаївського обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько.

За словами Дмитра Оборонька, відкриття такого офісу в Миколаєві допомагає розвитку економіки міста.

"Загалом до нас звертаються ті люди, які вибудовують власний бізнес. Умови надання деяких грантів полягають у тому, що деякі гранти видаються за умови створення додаткових робочих місць і це напряму повʼязано. По-перше, зі скороченням рівня безробіття. По-друге, зі збільшенням рівня сплати податків до бюджету області", — говорить посадовець.

Директор обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько, Миколаїв, 11 липня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

З його слів, за консультацією до фахівців офісу можуть звернутися, як діючі підприємці, так і ті люди, які тільки планують стати підприємцями.

"Діючі підприємці все одно планують розвивати свій бізнес. Вони можуть отримати у нас консультації, які їм трішки спростять цей шлях. І звісно, ті люди, які тільки планують стати підприємцями. Для цього ми й працюємо", — розповідає Дмитро Оборонько.

Офіс «Зроблено в Україні», Миколаїв, 11 липня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

На консультацію до офісу "Зроблено в Україні" прийшла підприємиця Катерина Литвишкова. Дізналася, що існує компенсація за працевлаштування переселенців.

"Вчора у нас на співбесіді був кухар, який прийшов до нас працевлаштовуватися. Я дізналася, що він ВПО і знаю, що є від держави компенсації, тому я сьогодні тут буду ставити свої питання", — говорить підприємиця.

Ірина консультує Катерину, Миколаїв, 11 липня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Катерина каже, вже не вперше звертається до фахівців з приводу грантів та компенсацій.

"Дізналася про те, що для бізнесу є така від держави допомога, як надання гранту від "єРобота", оскільки я дружина ветерана, я цією нагодою скористалася. Написала грант, його захистила на онлайн-захисті. Це додало мені впевненості у моєму бізнесі, додало розвитку, тому що придбали необхідне обладнання, ми з власних коштів не могли", — розповідає Катерина Литвишкова.

Офіс «Зроблено в Україні». Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

За словами спеціалістки по роботі з клієнтами Ірини Казновської, це її не перший досвід консультації клієнтів, раніше вона працювала у банку.

"Перш за все, у мої обовʼязки входить надання консультацій та допомоги по мікрогрантах.Це мікрогранти "власна справа", грант для учасників бойових дій та їх членів сімʼї. Також гранти на садівництво, ягідництво, виноградарство, гранти для переробної промисловості та гранти на теплицю", — говорить Ірина Казновська.

Спеціалістка по роботі з клієнтами Ірина Казновська, Миколаїв, 11 липня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Колега Ірини Ганна Зайцева каже, не зважаючи на короткий термін роботи офісу — клієнти вже знаходять їх.

"Дуже зручно те, що ми знаходимося у центрі, я вважаю, що для наших клієнтів саме це розташування буде дуже зручним. Кожен день до нас приходять клієнти стосовно консультації, ми надаємо їх, і тим самим про нас дізнаються більше й більше у місті Миколаїв", — розповідає Ганна Зайцева.

Спеціалістка по роботі з клієнтами Ганна Зайцева, Миколаїв, 11 липня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

За 2023 рік у Миколаївській області було видано понад 30 мільйонів гривень на відкриття власної справи за грантовими програмами, розповів Дмитро Оборонько.

Читати ще

Читати ще «Зроблено в Україні». У Миколаєві відкрили офіс з підтримки бізнесу

Читати ще «На підприємстві, крім дров і мінвати, нічого не було»: мер Вознесенська Миколаївської області про російський удар