За інформацією: Суспільне.
На деокупованих територіях Миколаївщини працюють мобільні медичні бригади. Виїзні фахівці оглядають пацієнтів, роблять базові аналізи, забезпечують безкоштовними ліками та транспортують хворих до лікарень. Першого травня фахівці приймали пацієнтів у селі Євгенівка.
Про медичну допомогу кореспондентам Суспільного розповів дитячий педіатр Павло Соловйов.
Дитячий педіатр Павло Соловйов каже, мобільна медична бригада обслуговує 20 689 людей.
"Лікарі з восьми амбулаторій і 22 медичних закладів — фельдшерсько-акушерських пунктів та пунктів здоров’я — обслуговують наше населення", — говорить лікар.
Люди сидять у черзі на прийом до дитячого терапевта. Суспільне Миколаїв/Аліна Ковальчук
Лікарі відвідують деокуповані населені пункти у межах проєкту благодійної організації "Project HOPE". Крім того, Соловйов додав, що організація надає ліки, і якщо потрібні медикаменти є в наявності у медичної бригади — пацієнт їх отримує безкоштовно.
"Це гіпотензивні препарати, жарознижувальні, протизапальні та симптоматичні засоби при гострих респіраторних захворюваннях", — розповідає Павло Соловйов.
Дитячий педіатр Павло Соловйов. Суспільне Миколаїв/Аліна Ковальчук
За потреби лікар може здійснити базове обстеження на місці: зробити аналіз сечі та крові, перевірити рівень глюкози, холестерину, а також виконати тест на гепатит. Якщо потрібна додаткова діагностика, фахівець виписує направлення до відповідного медзакладу. У разі необхідності пацієнта транспортують автомобілем мобільної бригади.
Лікар оглядає хлопчика. Суспільне Миколаїв/Аліна Ковальчук
Місцевий житель Ігор привів на огляд чотирьох з восьми своїх дітей. Чоловік каже, завдяки виїзним фахівцям не потрібно їхати до лікарні в Снігурівку. Проте допомоги вузькопрофільного спеціаліста, якої потребує Ігор через травму, в найближчих населених пунктах не надають.
"(В мене — ред.) мінно-вибухова травма. Було б краще, якби в Снігурівці, в Євгенівці був ортопед, щоб не їхати в Миколаїв шукати, а щоб на місці був", — говорить Ігор.
Місцевий житель Ігор. Суспільне Миколаїв/Аліна Ковальчук
Медсестра місцевої амбулаторії Валентина Біла розповідає, після окупації багато лікарів виїхало до інших міст, тому в селі наразі стаціонарно працюють чотири медпрацівники.
"Я — медична сестра, фельдшер-акушер, санітарка і водій швидкої допомоги. На даний момент лікаря у нас немає на постійній основі", — говорить Валентина.
Медсестра місцевої амбулаторії Валентина Біла. Суспільне Миколаїв/Аліна Ковальчук
Зі слів медсестри, ситуація покращилась з появою мобільних медичних бригад. Лікарі в рамках благодійних проєктів приїжджають та надають пацієнтам необхідну допомогу.