Допомога від волонтерів: як на Миколаївщині відновлюють будинок за допомогою благодійників

За інформацією: Суспільне.

Пошкоджений житловий будинок Лідії. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Зараз жінка живе у літній кухні. У відновленні її будинку вирішили допомогти волонтери "Добробату".

Частину матеріалів надала місцева влада, інші ж закупили за донорські гроші, які зібрали нідерландські волонтери, говорить волонтер Юрій Осіпов.

"Сума мала бути 380 тисяч, але зібрали понад 100 тисяч. Їх (грошей — ред.) все одно вистачить, щоб відновити у цьому будинку саме покрівлю. Як буде покрівля – будуть вікна, двері та все інше", — каже чоловік.

Один із новачків "Добробату" Роман каже, робота для нього – не нова. У цій справі головне — організованість і жага допомогти.

"Побачив сторінку у Фейсбуці. Тому вирішив долучитися. Сам працюю у будівництві. Думаю, буду потрібен, тому й пішов до хлопців", — розповідає волонтер.

Роман, 22 грудня 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Волонтер Юрій Осіпов каже, про біду Лідії дізнався, коли відновлювали дах будинку її сусідів.

"Зараз робимо покрівлю, у майбутньому вже будемо вставляти вікна, внутрішній ремонт робити. По часу поки не знаю, але розраховуємо за два дні зробити в цьому будинку саме покрівлю", — говорить Юрій.

Волонтери відновлюють пошкоджений будинок. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

До процесу відновлення надалі планують залучати й інших волонтерів. Вже є зацікавленість від деяких організацій, розповідає Юрій Осіпов. У Первомайському вже відновили покрівлі приблизно у 30 будинках.

Довідковий Миколаїв