Допомога ВПО з працевлаштуванням: на Миколаївщині реалізували навчання зі швейної майстерності

У Вознесенську, що на Миколаївщині, запровадили навчальну програму зі швейної майстерності для внутрішньопереміщених осіб. Головна мета проєкту — підвищення освітнього рівня та професійної кваліфікації жінок ВПО. Програма триватиме три місяці.

Про це повідомляє Громадська організація "Південна стратегія розвитку".

Представниця партнерської організації "Фонд громади Вознесенська" зазначає, що 10 відсотків населення громади складають саме внутрішньопереміщені особи.

"Вони опинилися без житла та роботи, тому ми вирішили допомогти їм з роботою. На ринку праці у нашій громаді є потреба у швачках. І ми вже багатьом жінкам допомогли з роботою", — розповідає Вікторія.

Навчальна програма діятиме на базі новоствореного Центру освіти дорослих у Вознесенську, повідомили в пресслужбі.

Жінки вчаться швейної майстерності. Південна стратегія розвитку

"Вони отримали грант розміром у 10 тисяч доларів. Проєкт направлений на підвищення освітнього рівня та професійної кваліфікації жінок ВПО та триватиме 3 місяці", — йдеться у повідомленні.

За даними пресслужби, протягом літа відбудуться 40 занять з вивчення основ крою та шиття для чотирьох груп по вісім учасниць.

"Пошита в рамках навчання продукція передається комунальним підприємствам. До співпраці долучилися представники місцевого бізнесу, які допомагають у навчанні, обслуговуванні техніки та працевлаштуванні випускниць. Місцеві майстрині проводять майстеркласи для 80 жінок", — йдеться у повідомленні пресслужби.

Викладачка швейної майстерності Тетяна розповідає, жінки навчатись приходять з різною мотивацією.

"Після першого ж заняття учасниці вже йдуть додому із власним виробом", — говорить швачка.

Викладачка навчає швейної майстерності. Південна стратегія розвитку

У ході курсу учасниці мають можливість:

• засвоїти основні відомості про інструменти, техніку й матеріали, що використовуються у швейній справі;
  • дізнатися про алгоритм виготовлення найпростіших швейних виробів, вивчають умовні позначення;
  • навчитися безпечних прийомів роботи, правилам крою, знайти свій індивідуальний стиль шиття і отримати необхідні навички для подальшого працевлаштування на швейну фабрику або самозайнятості у швейній галузі.

"Я рада такій можливості — спробувати щось нове, опанувати нову професію", — зазначає учасниця курсів Анна.

Проєкт "Гранти групам взаємодопомоги" реалізується громадською організацією Південна стратегія розвитку у партнерстві зі спільним офісом DanChurchAid та Kirkens Nødhjelp в Україні за підтримки Гуманітарного фонду для України.

Жінка розрізає тканинку. Південна стратегія розвитку

За даними ГО "Південна стратегія розвитку", станом на липень 2024 року у Вознесенській громаді проживає понад дві тисячі жінок ВПО, які залишились без роботи. Серед них 75 відсотків працездатного віку.

Читати ще

Читати ще Російський снаряд зруйнував три поверхи: у Миколаєві відновили багатоповерхівку