«Допомогти артмистецтвом»: у Миколаєві презентували серію картин «Козацька Атлантида»

У Центральній міській бібліотеці імені Марка Кропивницького 14 серпня презентували виставку з 15 картин "Козацька Атлантида". Авторка серії робіт — миколаївська художниця Ольга Артим відтворила власне бачення подій, пов'язаних з підривом Каховської ГЕС.

Кореспонденти Суспільного відвідали виставку та поспілкувались з мисткинею.

Над картинами авторка працювала майже рік. Ольга каже, робота над проєктом почалася з начерків.

"Так народилися мої "Каховські зорі". Каховське водосховище мені здалося місцем сили козацтва, яке намагалися спаплюжити. Як вода сплила, почали показуватися могили, хрести й церкви. Це така велика тема, болюча. Це місце сили дало енергетичний поштовх, здавалось би, трагедія, але дух вивільнився", — розповідає Ольга.

"Мені дуже захотілося написати козаків, які були там, як їхній дух палає, летить на допомогу".

Миколаївська художниця Ольга Артим Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Серія картин «Козацька Атлантида» Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Директорка бібліотеки Інга Хоржевська говорить, поштовхом до створення картин для Ольги Артим стала подія шостого червня 2023 року. Тоді російські війська підірвали Каховську ГЕС.

"Привід, щоб ці картини з’явилися на світ — болісний, який досі бринить у наших душах гірким відлунням", — говорить директорка.

Директорка бібліотеки Інга Хоржевська (праворуч) Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Серія картин «Козацька Атлантида» Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

На відкриття завітав очільник Снігурівської міської військової адміністрації Іван Кухта. Вважає картини символічними, адже після підриву Каховської ГЕС 13 населених пунктів Миколаївщини були затоплені.

"Завдячуючи нашому козацькому духу і роду всі згуртувалися і змогли зробити все, щоб менше людей постраждало".

"Приблизно 400 будинків тою чи іншою мірою були затоплені, 800 людей евакуювали. Дуже вражений картинами, і сум, і біль, я розумію, що перенесли ви, ваша родина і вся наша країна. Гордість і міць козацького роду. Дуже чарівні картини, я зачарований", — розповідає Іван Кухта.

Очільник Снігурівської міської військової адміністрації Іван Кухта Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Відвідувачка виставки Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Відвідувачі виставки Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Шкільна подруга Ольги Артим Світлана Корнієнко також прийшла на виставку. Говорить, представлені картини увібрали в себе всі експерименти авторки.

"Це дійсно потужна виставка. Вона відкриває очі на нову Олю, патріотку, яка має репресовану бабусю, яка щиро вболіває про всі негаразди, які стаються з нашою нацією останні 10 років. Трошки гіркота у цих пейзажах, натюрмортах, квітах, маках, які випливають біля дівчат, але потужний триптих "Козацька Атлантида" дійсно вражає", — розповідає відвідувачка.

"Артмистецтвом намагається нашим людям допомогти у цей час дуже важкий".

Шкільна подруга авторки робіт Світлана Корнієнко (праворуч) Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Квіти Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Ще одна відвідувачка виставки Тетяна каже, дивлячись на картини, в душі виникає гордість та водночас тривога.

"Дуже якось серце проймається жалем, що нашому народу довелося стільки страждати".

"Що стільки історичних подій пройшло через наш край і знову доводиться переживати. Так хочеться, щоб наш народ не знав більше страшних подій. Картини квітів показують, які у нас гарні краєвиди, треба всім цим дорожити, треба збагачувати й радіти, що ми живемо", — говорить жінка.

Відвідувачка виставки Тетяна Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Серія картин «Козацька Атлантида» Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Виставка в бібліотеці триватиме до кінця серпня. Відвідати експозицію можна з вівторка по неділю з 10:00 до 17:00.

Читати ще

Читати ще Фінансова підтримка. На Миколаївщині понад 130 людей отримали гроші від обласної ради

Читати ще На вулиці Пограничній в Миколаєві тимчасово вводять двосторонній рух

Читати ще Двох жителів Снігурівки Миколаївської області заочно засудили за співпрацю з Росією — СБУ