«Дощ, а даху та стін немає»: як миколаївці відновлюють свої домівки після російської атаки

У Миколаєві триває ліквідація наслідків російського ракетного удару, що відбувся у ніч проти 15 жовтня. Місцеві жителі обшивають вікна ДСП-плитамиДеревинностружкова плита — листовий композиційний матеріал, вироблений гарячим пресуванням деревинних частинок, переважно стружки, із введенням спеціальних добавок. , лагодять пошкоджені дахи та прибирають у подвір’ях будівельне сміття.

Кореспонденти Суспільного 16 жовтня дізнавалися подробиці щодо ліквідації наслідків російської атаки.

Російська ракета влучила на подвір’я будинку Ірини. Жінка говорить, у той день її вдома не було.

"Коли перші "прильоти" були у 2022 році, то будинки вже були не дуже доступні для життя, але вони ще стояли. Після цього "прильоту" відновленню будинки не підлягають. Плівка та ДСП тут вже не допоможуть", — розповідає жінка.

Місцева жителька Ірина. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Після вибуху Ірина переїхала на дачу, але повернулася до будинку, щоб знайти вцілілі речі.

"Зараз виносимо уцілілі якісь речі дитячі, одяг, що можна. Погода не дуже сприяє цьому — дощ, а даху та стін немає, тому рятуємо", — говорить Ірина.

Вибите вікно внаслідок російської атаки на Миколаїв. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

У сусідньому будинку власнику допомагають прибирати подвірʼя його друзі.

"Господар дому постраждав. Його зашивали, в поліклініку возили, зараз перебуває амбулаторно. Прибираємо, металочерепицю прибираємо з даху, все що там пошкоджене, вивозимо сміття", — говорить місцевий житель Микола.

Будівельне сміття від пошкодженого будинку. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

У будинку Інни також пошкоджені дах та вікна, вона сподівається на грошову допомогу.

"Щоб на відновлення будинку, хоча б на шифер, вікна покрівлю зробити, тому що ми не можемо. Зараз підуть дощі, буде холодно, і ми взагалі залишимося без даху повністю", — каже миколаївка.

Місцева жителька Інна. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Надія розповідає про пошкодження свого будинку: зруйнований дах, а також вибиті двері вибуховою хвилею.

"Не було вчора взагалі волонтерів. Видали тільки плівку і там рейки — зашивали вікна і все, більше нічого не було", — каже вона.

Місцева жителька Надія. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

В іншому районі міста очищують наслідки обстрілу на продовольчому ринку. Приватному підприємцю одного з магазинів Ігорю прибирати приміщення допомагають друзі. Він говорить, якщо не вистачить грошей відновити приміщення, не буде продовжувати справу.

"Зі мною дуже багато гарних знайомих, з усіма були прекрасні відносини, та мені всі хотіли допомогти. Хто грошима, хто намагається, ось вони всі тут, намагаються мені роботою допомогти, якісь інструменти. Донька відкрила зараз допомогу, у неї багато підписників, і зараз вже якась сума приходить", — каже підприємець.

Приватний підприємець Ігор. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Керівниця ринку Ольга Федяніна розповідає, підприємці прибирають свої території власноруч.

"Робота не згуртувалась, адміністрація нам помогла ДСП-плитами. Ніякі не волонтерські центри, ніхто не допомагає, ми все своїми руками, той, хто у нас є, все самі робить. КП "Миколаївські парки" надали нам машину з розчищення території. Ну, і дали людей, там трошки допомагають", — говорить керівниця.

Миколаївці ліквідують наслідки ракетної атаки. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Федяніна говорить, станом на 16 жовтня не знає, чи вдасться відновити роботу частини ринку.

"Тут у нас речовий ринок, товари, автомагазини, велосипеди. Люди торгували, я не знаю, як цю суму можна скласти. Ну, поліція просто описувала те, що у людей згоріло", — розповіла Ольга Федяніна.

Що відомо про нічну атаку на Миколаїв 15 жовтня

• У Миколаєві близько 02:30 15 жовтня пролунала серія вибухів. Після цього у місті оголосили повітряну тривогу. У Повітряних силах ЗСУ повідомляли про загрозу балістики.
  • Одна з ракет, попередньо С-300, поцілила у територію продовольчого ринку у Миколаєві. В результаті горів ресторанний комплекс та торгівельні павільйони на площі у майже півтори тисячі кв.м. В іншому районі пошкоджені житлові будинки.
  • Удари по Миколаєву, завдані російською армією сімома ракетами С-300, за словами Віталія Кіма, є першими з 2022 року. В результаті атаки поранено 23 людини, серед них є "важкі", деякі — зазнали ампутації. Одна людина загинула.
  • Внаслідок атаки були пошкоджені 56 житлових будинків. З них 32 приватних, інші — багатоквартирні.

Читати ще

Читати ще У Миколаївському зоопарку не виявили пташиного грипу

Читати ще За минулий тиждень на Миколаївщині з’явилися на світ 80 дітей, серед них одна двійня

Читати ще «Вторгнення арктичного повітря». У Миколаєві та області з 18 до 21 жовтня очікуються заморозки