Державний документ, який підтверджує, що пред’явник не перебуває в офіційних сімейних відносинах на даний момент, називається довідкою про відсутність шлюбу. Залежно від ситуації правомочність цього документа може тривати від трьох місяців до одного року. Папір є необхідним для одруження з громадянином іншої держави.
Видана довідка про сімейний стан має юридичну чинність по всій території України, але не за кордоном. Надати їй правочинності в чужому правовому полі може нотаріально засвідчений переклад, який здійснить київське агентство «Атлант».
Навіщо потрібна довідка про сімейний стан?
Одруження включає низку правових норм, які регулюють фінансові та майнові взаємини подружжя. Таке явище як багатоженство законодавчо заборонено в багатьох державах, тому для укладення шлюбу потрібні офіційні документи, що підтверджують, що майбутнє подружжя не перебуває в зареєстрованих відносинах за кордоном. Порушення зазначених норм відкриває широке поле для шахраїв. Отже, довідка про сімейний стан – це документ, яким держава захищає громадян від зловмисних посягань.
Отримання
Законодавство України наказує видавати цей документ особисто в руки особі, яка запитала. Громадянин, який бажає отримати довідку: https://perevod.agency/blog/spravka-o-semejnom-polozhenii/, повинен звернутися до нотаріуса, та подати такі документи:
- Паспорт.
- Ідентифікаційний код.
- Якщо особа раніше була одружена, також необхідна довідка про її розірвання.
Термін оформлення довідки про відсутність шлюбу не перевищує півгодини. Документ оформляється на бланку певного типу. Існує три варіанти довідки:
- Пред’явник ніколи не був одружений.
- Особа є вдовою чи вдівцем.
- Попередній шлюб розірвано.
Бланк друкується виключно на папері, що містить голограму, державну символіку та водяні знаки.
Верифікація
Після отримання довідки її необхідно верифікувати у закордонному правовому полі. Зробити це можна, оформивши переклад державною мовою сторони. Однак самої копії іноземною мовою мало. Цей папір набуде юридичної чинності тільки після нотаріальної завірки.
- Здійснити цю процедуру допоможе бюро перекладів «Атлант». Існує два способи ліцензування довідки:
- Апостилювання. Підходить для тих країн, які є підписантами Гаазької конвенції 1969 року. Процедура є проставлення на документ штампу встановленої форми.
Консульська легалізація. Застосовується для держав, які не підписали Гаазьку конвенцію. У цьому випадку до довідки необхідно додати нотаріально засвідчений переклад іноземною мовою. Наше бюро має всі необхідні можливості, щоб провести будь-який із зазначених способів легалізації. Проставлення апостилю займе кілька днів. Терміни консульської легалізації залежатимуть від законодавства тієї країни, яка попросила верифікацію.