«Дрони — це очі». Миколаївці можуть допомагати ЗСУ за допомогою «народних дронів»

За інформацією: Суспільне.

Дрон у руках фахівця. Фото: Мінцифри

Леонід Мухарський, голова Веснянської територіальної громади, каже, що вони мають 30 мільйонів гривень вільного залишку, які вони хотіли б використати на допомогу ЗСУ, а саме закупити запчастини, зробити дрони та передати їх хлопцям.

"Ми за те, щоб використати ці гроші на допомогу ЗСУ, а саме закупити запчастини, зробити дрони й передати їх хлопцям. Але, на жаль, тим шляхом, яким ми пішли, ці гроші не можемо використати на закупівлю запчастин для дронів, адже немає змін в законі. За два роки повної війни влада не прийняла закон, який органам місцевого самоврядування дозволив закуповувати чи запчастини на дрони", — розповідає Мухарський.

"Наразі може тільки один проєкт реально змінити ситуацію. Це той, що ми розпочали, це не "Народний дрон", а "Дрон громади" повинен бути. У кожну громаду зобов'язати якусь частину грошей виділяти з бюджету на виробництво безпілотників. Чому ми взяли за пріоритет не купувати дрони", — стверджує голова Веснянської громади

«Народний дрон», 24 січня 2024 року. Фото: Міністерство оборони України/Telegram

Віталій Охрименко, волонтер та військовий ЗСУ, розповідає, що на фронті дрони – це витратний матеріал, який дуже потрібен для виконання різних завдань.

"Випускаєш десять, до цілі якщо долетить три, то гарно. Кажемо про мій безпосередньо підрозділ, то як би ми мали на сьогодні 100 дронів, то набагато вільніше почували б себе. Дрони — це очі, і за їх наявності підрозділ має найбільшу боєздатність", — пояснює Віталій.

Каже, проєкт "Народний дрон" — це ініціатива не держави, не Мінцифри, а волонтерська і громадська.

"Поки у нас досягне певного розвитку промисловість в цьому напрямку, ми запроваджуємо проєкт, щоб закрити потреби зараз. Коли буде можливість у держави, їм будуть потрібні люди. І дуже добре, якщо то будуть люди, які зараз проявлять ініціативу і вже матимуть знання", — говорить волонтер.

Що відомо про "народні дрони"

  • В Україні запустили проєкт "Народний дрон" від Victrory Drones фонду технологічної допомоги Dignitas, у межах якого українці можуть навчитися у домашніх умовах створювати FPV-дрони.
Довідковий Миколаїв