Дрова та грошові компенсації: як громадам Миколаївщини допомагають у зимовий період

За інформацією: Суспільне.

На Миколаївщині станом на січень 2025 року ще не у всіх громадах вдалося повністю налагодити теплопостачання, у деяких воно відсутнє взагалі. Для вирішення цього питання розроблені державні програми допомоги. Також надають різноманітну підтримку й міжнародні та благодійні організації.

Хто та чим підтримує жителів прифронтових та деокупованих громад Миколаївщини, і які програми реалізують для допомоги у зимовий період — про це йшлось в етері "Українського радіо. Миколаїв".

У рамках комплексного пакета "Зимової підтримки" для українських родин уряд запровадив програму "Тепла зима". Міністерство соціальної політики надає допомогу в розмірі 6500 гривень на кожну дитину переселенців і малозабезпечених сімей. Також одноразову виплату можуть отримати ВПО першої групи інвалідності. З першого грудня 2024 року до 28 лютого 2025 року діє ще одна державна програма, яка спрямована на надання соціальної підтримки громадянам у зимовий період — одноразова виплата у розмірі 1000 гривень.

Міжнародний Комітет Червоного Хреста надає допомогу найбільш вразливим верствам населення у віддалених сільських і напівсільських районах вздовж лінії зіткнення або прикордонних територіях. Вони допомагають паливними брикетами, дровами чи будівельними матеріалами для оперативного ремонту житла до зими.

Також для жителів прифронтових громад Миколаївщини передбачена і грошова допомога у розмірі 21 000 гривень на одне домогосподарство за опалювальний період 2024-2025 років. За підтримки Сполучених Штатів Америки УВКБ ООН допомагає родинам пережити зиму. Сім'ї можуть придбати тверде паливо та інші необхідні речі, щоб перебувати в теплі. Допомога надається домогосподарствам, які опалюються твердим пічним побутовим паливом.

Допомога громадам

Заступник міського голови Очакова Олексій Васьков розповів, що грошову компенсацію за опалення надавали благодійні організації. Жителі, чиї домівки зазнали ушкоджень внаслідок війни, отримували від 10 800 до 21 000 тисячі гривень.

"У цьому році через нас надавалися дрова, що залишились з минулого року. Ну і продукто-харчові набори. Приблизно 40 відсотків людей потребують цієї допомоги. Тільки навіть якщо є газопостачання люди запасалися дровами, ставили буржуйки, якусь альтернативу у випадку якщо не буде газопостачання", — розповів Васьков.

Підтримку надають й деокупованим громадам області. Завдяки спільним зусиллям команди волонтерів з "Центру підтримки бізнесу та економічного розвитку", гуманітарного фонду для України "Save the Children" допомагають забезпечувати родини дровами у Первомайській громаді. Кожна сім'я отримує по 5,26 кубічних метрів дров, готових до споживання, говорить координаторка проєктів "Центру підтримки бізнесу та економічного розвитку" Ольга Раку.

"Загалом ми очікуємо охопити понад 500 родин. І алгоритм такий, що ми намагаємося охопити все населення постраждале, яке ще не покрите іншими громадськими організаціями. Отримуємо списки від представників громади, тобто від голови, від його команди. Після цього команда реєстраторів виїжджає, реєструє населення і впродовж одного-двох тижнів люди отримують допомогу", — каже Раку.

Станом на дев'яте січня вже вдалося охопити приблизно 300 родин. Це люди з населених пунктів: Новомиколаївка, Костянтинівка, Засілля, Первомайське, Білозірка.

Крім того, організація забезпечує людей у зимовий період й непродовольчими товарами: ковдри, спальні набори, господарське спорядження тощо, додає Ольга Раку.

Пільги на електроенергію

З січня 2025 року українці, які живуть у багатоквартирних будинках без газу та споживають до 2000 кіловатів, зможуть платити за електрику за пільговим тарифом. Керівник Снігурівської міської військової адміністрації Іван Кухта говорить, що нині працюють у напрямку пільгового тарифу для багатоповерхових будинків.

"Маю надію, що з першого січня багатоповерхові будинки, мешканці, які живуть в тих будинках, де немає централізованого опалення, а в нас немає жодного такого багатоповерхового будинку, де немає газового постачання у квартирах, будуть отримувати пільгову електроенергію в розмірі 2 гривні 60 копійок за кіловат електроенергії, але не більше 2000 кВт на місяць", — пояснює Кухта.

Зі слів начальника Снігурівської МВА, таких будинків понад 150 у громаді.

Крім того, у рамках підтримки приблизно 1,5 тисячі домоволодінь отримали паливні брикети, а понад 200 домоволодінь — сертифікати на придбання дров, обігрівачів, брикетів тощо.

Читати ще

Читати ще

Хмарно з проясненнями: якою буде погода на Миколаївщині 14 січня

Читати ще

Миколаївські десантники взяли у полон трьох російських військових та евакуювали 13 цивільних на Курахівському напрямку

Довідковий Миколаїв