За інформацією: Суспільне.
Вулиця Соборна у Миколаєві під час акції-нагадування. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв
Лілія приїхала на акцію з Нового Бугу. Жінка чекає з полону чоловіка і тата, говорить — вони служили разом.
Чекаю тата і чоловіка вже другий рік, буде у квітні два роки, як він перебуває в полоні. Ми про них теж нічого не знаємо, звісток не отримуємо, якщо про чоловіка були хоч якісь новини, то про батька взагалі нічого не отримуємо.
Жінка розповідає, її рідні перебували разом в одному батальйоні.
"Служать в одній бригаді, і в такому ж самому місці перебувають у полоні. Вони були разом на той момент. Ми чекаємо наших захисників. Кожна людина, кожен українець, бореться за те, щоб повернулись наші бранці. Свободу полоненим! Свободу захисникам!", — наголошує Лілія.
Лілія під час акції-нагадування про військовополонених. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв
Ще одна учасниця акції Марія чекає брата з полону.
Він був поранений та потрапив у полон 29 червня 2023 року. Ми знаємо, що він в полоні, більше нічого. У нашій бригаді за два роки було поміняно всього вісім чоловіків.
Місцева жителька Дар'я також доєдналася до заходу.
"Четвертого квітня 2024 року буде два роки, як мій чоловік в полоні, його захопили в Маріуполі та, на жаль, про нього немає взагалі ніякої інформації, ми живемо в невідомості", — каже Дар'я.
Учасниця акції Дар’я тримає плакат, на якому зображений її чоловік, під час акції-нагадування. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв
У центрі міста організували перформанс: жінки полонених сиділи за столом, а напроти — фото їхніх чоловіків, які досі не повернулися з війни.
Жінка військовополоненого під час перформансу, 16 березня 2024 року. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв
За словами начальника відділу превентивної комунікації "Поліція діалогу" Михайла Морозова, на акції зібралися 450 людей. Захід відбувся без порушень правопорядку.