«Дуже багато водіїв були мобілізовані»: як у Миколаєві в умовах війни навчають керувати громадським транспортом

У Миколаєві 15 людей розпочали безплатне навчання водіїв категорії "D"Категорія "D" у водінні в Україні та багатьох інших країнах позначає право на керування автобусами., щоб надалі керувати автобусами у місті. На курсі присутні чоловіки й жінки різного віку, які отримуватимуть стипендію. Навчання оплатив міжнародний донор за сприяння благодійного фонду "Щедрик".

Детальніше про курси та кадрові потреби водіїв дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Директор комунального підприємства “Миколаївпастранс” Дмитро Тесленко розповів, чому виникла необхідність в нових водіях.

"З початку широкомасштабного вторгнення стало дуже гострим питання щодо "кадрового голоду" на нашому підприємстві. Дуже багато водіїв були мобілізовані. Частина добровільно пішли до лав ЗСУ. Тому на сьогодні існує дуже велика потреба у нас", — розповідає Тесленко.

Директор комунального підприємства “Миколаївпастранс” Дмитро Тесленко з промовою перед студентами курсу. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Заступниця директора Миколаївської зразкової автомобільної школи товариства сприяння оборони України Любов Стоянова говорить, що це перша навчальна група на категорію "D" за понад два роки. Транспорт та приміщення школи були пошкоджені російськими обстрілами. Любов розповідає, у курсі опанування теорії та практики.

"Теоретичне навчання буде до 10 жовтня. Після нього слухачі мають скласти іспит у сервісному центрі. Потім зараховуються на практичний курс водіння — це до семи тижнів", — пояснює Стоянова.

Заступниця директора Миколаївської зразкової автомобільної школи товариства сприяння оборони України Любов Стоянова. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Теоретичний курс — це п’ять занять на тиждень по чотири години, говорить Любов Стоянова. Категорію "D" можна відкрити, маючи водійське посвідчення категорії "B" або "C", також стаж водіння не менше трьох років.

Слухачка курсу Оксана за кермом десять років. Каже, тепер хоче пересісти на більш габаритний транспорт.

"Вирішила перевозити містян. Мені подобається спілкуватися з людьми. І хочу та мрію на автобусі великому", — каже вона.

Студенти курсу під час заняття. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Ще один слухач курсу Дмитро поділився мотивацією навчатися на курсах.

Я ще з дитинства мріяв керувати такими великими автобусами з пасажирами. Тому, коли з’явилась така можливість, тим паче під час війни, коли дійсно така важка ситуація у всіх. І мене це зацікавило. Дмитрослухач курсу.

Представниця благодійного фонду "Щедрик" Єлизавета Холявко розповідає, відбирали кандидатів на безплатне навчання за анкетуванням.

"Ми на сторінках БФ "Щедрик", а також "Миколаївпастрансу" проводили реєстрацію, де всі охочі могли зареєструватися. Там було простеньке анкетування: чи були у них до цього водійські посвідчення або чому вони хочуть навчатися? Зареєструвалися дуже багато людей. Наразі відібрано було 15 самих таких ініціативних", — говорить жінка.

Колаж на стіні навчального класу. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Групу студентів сформували за два тижні. Суму стипендії для слухачів поки не визначили, говорить Єлизавета Холявко. За її словами, фінансування буде надходити завдяки міжнародним партнерам "Oxfam", які фінансують 15 людей, котрі навчаються на курсі.

Читати ще

Читати ще На Миколаївщині у полі на міні підірвався трактор

Читати ще У Миколаєві на пожежі загинула жінка — ДСНС

Читати ще Експерти МАГАТЕ чули, як літають дрони біля Південноукраїнської АЕС Миколаївської області