«Дуже радий за можливість працювати». Підсумки працевлаштування на Миколаївщині за 2024 рік

За інформацією: Суспільне.

На Миколаївщині за 2024 рік було працевлаштовано близько шести тисяч людей. Серед них 604 зі статусом переселенця та 207 людей з інвалідністю.

Про працевлаштування у регіоні за 2024 рік кореспондентам Суспільного розповіла заступниця директора Миколаївського обласного центру зайнятості Людмила Алпєєва.

За її словами, починаючи з 2022 року, ринок праці в Миколаївській області зменшувався внаслідок повномасштабного вторгнення. Відповідно зменшувалась кількість вакансій і роботодавців.

"Наразі у нас на обліку перебуває 14.5 тисяч людей, а працевлаштували близько шести тисяч. У період з 2021 року у нас ринок праці був протягом року понад 40 тисяч людей, які до нас звертались, які шукали роботу за різними напрямками. Це були і консультації. А якщо брати 2024 рік — таких людей залишилось 14 800".

З її слів, за 2024 рік також було працевлаштовано 604 людини зі статусом переселенця. Також серед шести тисяч працевлаштованих є люди з інвалідністю.

"У центрі зайнятості є цікава програма з компенсації для облаштування робочого місця для людей з інвалідністю. На сьогодні ми можемо говорити, що ця програма запрацювала. Облаштування місця для людини з інвалідністю першої групи становить 106 тисяч гривень, для другої групи — 71 тисяча. Загалом за 2024 рік було працевлаштовано 217 людей з обмеженими можливостями", — говорить Алпєєва.

Заступниця директора Миколаївського обласного центру зайнятості Людмила Алпєєва. Суспільне Миколаїв/Маріетта Мкртчян

Андрій Щось служив у війську. Через втрату ноги отримав другу групу інвалідності. За станом здоров'я чоловік продовжувати службу не може, втім, радий, що знайшов роботу, адже має годувати дітей.

Роботодавець Андрія отримав компенсацію від служби зайнятості для облаштування робочого місця чоловіка.

"Мені запропонував давній знайомий стати директором нового пілотного проєкту "УСІ Hope" для воїнів-ветеранів з інвалідністю внаслідок війни. Проєкт по соціалізації, бо ви ж розумієте, коли ми повертаємось з війни — нікому не потрібні. Дуже радий, що отримав можливість працювати", — розповідає Андрій.

Військовослужбовець Андрій Щось. З особистого архіву Андрія Щось

Керівниця програми благодійного фонду "СпівДія Кар’єра" Євгенія Гончарова інформує, у період з листопада 2023 року до травня 2024 року, був реалізований проєкт по консультаціях щодо працевлаштування в Миколаївській області від благодійного фонду "СпівДія".

"Індивідуальні консультації отримали 92 людини, серед них 31 людина зі статусом внутрішньо переміщеної особи. Із загальної кількості, надали інформацію про своє працевлаштування 38 людей. Також благодійним фондом був організований 21 тренінг з розвитку комунікативних навичок та з питань працевлаштування", — каже Євгенія Гончарова.

Читати ще

Читати ще

Збитки довкіллю Миколаївщини через бойові дії становлять понад 300 мільярдів гривень

Довідковий Миколаїв