Думали, їх максимум четверо: як десантники миколаївської бригади брали у полон 14 російських армійців

За інформацією: Суспільне.

Двоє десантників з миколаївської 79 бригади на псевдо Джин і Манекен взяли у полон 14 російських військових. Спершу по позиції РФ вдарили дронами, а потім чоловіки висунулись для штурму. Біля входу в бліндаж кинули декілька гранат, після чого росіяни вирішили скласти зброю і здатися.

Деталями операції поділилися у пресслужбі 79 окремої десантно-штурмової Таврійської бригади.

Командир 2 батальйону 79 ОДШБр із псевдо Тайфун отримав завдання від командування на просування і зайняття російських позицій. За декілька днів до операції українські військові застосовували FPV-дрони й "КажаниЦе ударний дрон українського виробництва, який має спеціальні тримачі для боєприпасів. Може багато разів скидати боєприпаси чи міни на цілі.".

Після одного з ударів із бліндажа вибігли троє російських військових. Тож на місце висунулися десантники у супроводі безпілотника.

Кадр з відео. Дрон знімає момент, коли російські військові почали виходити з бліндажа. 79 окрема десантно-штурмова Таврійська бригада

"Я кинув одну гранату (у бліндаж — ред.). Звідти голоси: "Свої, свої". Ми передали по рації, що там сидять нехороші люди, як то кажуть", — пригадує навідник Роман із псевдо Манекен, який брав участь в операції.

Як розповів боєць, командир сказав кинути ще гранату й запропонувати російським військовим здатися. Відтак бойовики почали виходити з укриття по одному.

"Вони не хотіли казати, скільки їх там, ось у чому питання. Ми думали, що їх там максимум чотири людини, але ніяк не 14. На восьмому в мене вже трошки коліна труситися почали", — говорить 48-річний Манекен.

Полонені російські військові, яких взяли миколаївські десантники. 79 окрема десантно-штурмова Таврійська бригада

Побратим Романа гранатометник Ігор, на позивний Джин, додав, через те, що російські військові виходили по одному, їм дійсно було важко зрозуміти, скільки насправді українських бійців їх оточило.

На звичайній позиції 14 людей не перебувало б, говорить командир 2 батальйону 79 ОДШБр із псевдо Тайфун. Чоловік пояснює, що це була штурмова група. Втім, українці завдали удару першими й поповнили обмінний фонд.

Командир 2 батальйону 79 ОДШБр із псевдо Тайфун. 79 окрема десантно-штурмова Таврійська бригада

Після того, як вивели полонених, Джин і Манекен знову повернулися до бліндажа. Там перевірили, чи зостався хтось із росіян. На цій позиці просиділи ніч, сказав Манекен, а наступного дня почали облаштовуватись.

"Перебрали трошки зброю, підготовили кулемет. Там дуже багато залишилося боєкомплектів. Можна було воювати ще не один день. 13 автоматів Калашникова, кулемет і дев’ять "одноразок", і більше десятка гранат. Два мішки патронів тільки було", — говорить Роман.

Трофейна зброя, яку взяли десантники після захоплення позиції. 79 окрема десантно-штурмова Таврійська бригада

На завойованій позиції чергували приблизно 5-6 днів. 36-річний Джин каже, за цей час російські військові декілька разів намагалися підступити до укріплення з українцями. Десантників обстрілювали з мінометів, скидали на них вибухівку з дронів.

"Росіяни підходили досить близько до нашої позиції, метрів за 20. Справа в тому, що посадку, ліс не дуже добре видно, так як ми працюємо з допомогою дронів. Ми їх "задвухсотили", — розповідає Ігор.

"Ми тут півтора місяця. Важко, тримаємо оборону, назад не відступаємо. Перемога буде з нами".

Командування вже представило бійців до державних нагород.

Читати ще

Читати ще

«Стан шоку, нічого не розумієш»: у Миколаєві чоловік кинув гранату у кафе з відвідувачами

Довідковий Миколаїв