Експерти МАГАТЕ чули, як літають дрони біля Південноукраїнської АЕС Миколаївської області

Представники Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), які працюють на Південноукраїнській АЕС Миколаївської області, чули, як протягом тижня літали безпілотники біля станції. Повідомлень про пошкодження підприємства чи жертв не надходило.

Про це йдеться в пресрелізі від 19 вересня на сайті агенції.

"Команда МАГАТЕ на Південноукраїнській АЕС повідомила, що кілька безпілотників літали на відстані від півтора до шести кілометрів від атомної електростанції протягом трьох окремих ночей протягом останнього тижня", — йдеться в повідомленні.

Через курсування дронів команді МАГАТЕ доводилось ховатися протягом двох ночей, у тому числі ввечері в середу 18 вересня, коли було чути безпілотники та стрілянину, додали в агентстві.

Також групи МАГАТЕ, розгорнуті на Хмельницькій та Південноукраїнській АЕС, обстежили місцеві центри реагування на надзвичайні ситуації та були проінформовані про їх готовність та потреби.

Що відомо про роботу Південноукраїнської АЕС

• Атомна електростанція входить до складу "Енергоатому", і є частиною Південноукраїнського енергетичного комплексу. З 2022 року її безпеці загрожували російські крилаті ракети;
  • Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) 26 липня написало, що на Миколаївщині один енергоблок Південноукраїнської АЕС зупиняв роботу. Причиною зупинки нібито стала проблема з трансформатором. Однак міністр енергетики Герман Галущенко заперечив інформацію про аварію.
  • Після обстрілу 26 серпня постійне представництво України при міжнародних організаціях у Відні направило МАГАТЕ офіційну ноту, що РФ своїми ударами по енергетиці України створює ризик для роботи ядерних об'єктів. Вранці цього дня потужність енергоблоків Південноукраїнської АЕС знизили до сумарного рівня 1800 МВт. Ввечері того ж дня третій енергоблок відключили від мережі через коливання в українській енергосистемі, спричинені атакою Росії.
  • Четвертого вересня на ПАЕС зафіксували зниження потужності внаслідок російських ударів по енергосистемі. Після 13:00 4 вересня "Енергоатом" опублікував заяву про те, що на об'єкті не відбулося жодних аварій. Там зазначили, що в роботі одного з енергоблоків станції "виявлено зауваження", після чого він був розвантажений на 33% від номінальної потужності.

Читати ще

Читати ще У Миколаївській області запрацював Офіс відновлення та розвитку Первомайської громади — ОВА

Читати ще Новоросійське на Козацьке, Мічуріне — Симиренки: на Миколаївщині перейменували 18 населених пунктів